Otrdiena, 26.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Varis, Eduards, Edvards;

Latvijas Radio koris uzstāsies kopā ar pasaulslaveno diriģentu Rikardo Muti

EasyGet.lv, 09.01.2012. 12:32

Latvijas Radio kori uz sadarbību aicinājis diriģents Rikardo Muti, lai kopā atskaņotu Džuzepes Verdi Rekviēmu – skaņdarbu, par kura interpretāciju Muti saņēmis Grammy balvu, informē Latvijas Radio kora sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Karaseva.
Latvijas Radio koris uzstāsies kopā ar pasaulslaveno diriģentu Rikardo Muti

„Rikardo Muti ir pasaules mūzikas leģenda. Šis uzaicinājums mums ir milzīgs gods. Muti zinām kā izcilu Verdi mūzikas interpretu, to apliecina arī Grammy balva par Verdi Rekviēma ieskaņojumu 2010. gadā. Tā būs unikāla pieredze strādāt ar šīs mūzikas pasaules spožāko meistaru," stāsta Sigvards Kļava.

Džuzepes Verdi Rekviēmu Latvijas Radio koris ar Rikardo Muti atskaņos 14. un 15. janvārī Monpeljē (Francija) Berlioza operā. Koncertā muzicēs Monpeljē Nacionālais simfoniskais orķestris un Monpeljē operas koris, kā arī solisti: soprāns Tatjana Seržana un bass Mikēle Pertuzi, kā arī Grammy saņēmušā ieraksta dalībnieki mecosoprāns Olga Borodina un tenors Mario Dzefiri.

Verdi Rekviēmu veltīja itāļu dzejnieka un komponista Alesandro Mandzoni piemiņai. Sākotnēji opusa tapšana saistīta ar operas ģēniju Džoakīno Rosīni. Gribēdams izrādīt cieņu meistaram, kurš tikko bija devies viņsaulē, Verdi aicināja vairākus laikabiedrus kopīgi komponēt rekviēmu. Diemžēl projekts izjuka. Nevēlēdamies pieļaut, ka viņa dzīves laikā Rosīni piemiņai domātā mūzika netiks atskaņota, Verdi, uzzinot par Mandzoni nāvi, nolēma Rekviēmu pabeigt pats. Pirmatskaņojums noritēja autora vadībā, bet solopartijas atskaņoja Verdi iecienīti dziedoņi. Verdi Rekviēmu dēvē par mūka tērpā ģērbtu operu – tik ekspresīva un emocionālu kontrastu pilna ir šī mūzika ar tradicionālo latīņu sēru mesas tekstu. Opuss 1875. gadā skanējis arī slavenajā operteātrī La Scala, kur gadsimtu vēlāk nepilnus 20 gadus Rikardo Muti darbojās kā galvenais diriģents, pārņemot amatu no Klaudio Abado.

Rikardo Muti patlaban ir Čikāgas simfoniskā orķestra galvenais diriģents, viņš sadarbojies ar visiem ievērojamākajiem pasaules orķestriem, kuru skaitā ir "Berlīnes filharmoniķi", Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, "Ņujorkas filharmoniķi" un "Vīnes filharmoniķi", ar kuriem kopā Muti jau 40 gadu uzstājas Zalcburgas festivālā.

Visas ar komandējumu saistītās izmaksas sedz koncertu rīkotāji Francijā.

Rikardo Muti par Dž. Verdi Rekviēmu:

Foto: Rikardo Muti. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV