Otrdiena, 29.Novembris 2022. » Vārdadienas svin: Ignats, Virgīnija;

Šodien Rīgā uzstāsies Grouper

EasyGet.lv, 13.03.2012. 09:00

Šodien, 13. martā, Rīgā uzstāsies neatkarīgā mūziķe Līza Harsa no Portlendas, labāk pazīstama kā Grouper, informē festivāla Skaņu mezš organizatori. Uzstāšanās notiks turnejas Violet Replacement ietvaros. Koncerts, saskaņā ar mākslinieces vēlmi, notiks dievnamā – Anglikāņu baznīcā.
Šodien Rīgā uzstāsies Grouper

Grouper mūziku raksturo gan dream pop liegās skaņas, gan īpaša mīlestība pret sapņainām un citpasaulīgām skaņu vidēm, kas ļauj viņas mūzikai ceļot no saldi ēteriskām indie balādēm līdz viegli trokšņainiem, smeldzīgi nervoziem skaņu sapņiem.

Grouper mūziku ir viegli pielīdzināt tādu mākslinieku kā Cocteau Twins vai EMA daiļradei, taču Harisas labpatika pret ambientiem shoegaze noskaņojumiem un skaistā, tīrā balss nostāda pašas daiļradi žanrā, ko žurnāls The Wire apzīmējis kā mordant ambient song. 2008. gadā portāls pitchfork.com nosauca Grouper albumu Dragging a Dead Deer Up a Hill par vienu no 50 gada labākajiem ierakstiem.

2011. gadā Grouper izdeva albumu ''AIA'' divās daļās, proti, platēs ''Alien Observer'' un ''Dream loss''. Abi tematiski līdzīgie ieraksti izpelnījušies labas kritiķu atsauksmes, un par vienu no to galvenajiem nopelniem izdevumu sakarā tikusi nosaukta Harisas spēja apvienot narkotiski apdullinošu skaņu dreifēšanu ar izteiktu dziesminieces talantu. Tāpat albumu recenzijā iepriekš minētais portāls pitchfork.com raksta, ka Grouper mūzikai piemīt mūsdienās reti sastopama īpašība ''klausītāju vest tālos ceļojumos''.
Šogad festivālam Skaņu mežs paliek desmit gadi, un Grouper uzstāšanās iezīmē jubilejas gada svinīgo aktivitāšu sākumu. Grouper Rīgas koncerts būs vienīgais Baltijas valstīs.

Koncertu ievadīs latviešu mūziķis Edgars Rubenis, kas labāk pazīstams kā grupas Mona de Bo ģitārists.

Biļetes ir nopērkamas Biļešu servisa tirdzniecības vietās vai interneta vietnē www.bilesuserviss.lv. Biļešu cena ir 7 lati, pērkot iepriekš, taču 8 lati pie ieejas. Vietu skaits nelielās ietilpības dēļ ir ierobežots līdz 250 vietām.

Norises vieta un laiks: Anglikāņu baznīca, Anglikāņu iela 2a, 13.marts. Sākums: plkst. 21:00

Informācija: www.skanumezs.lv

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV