Otrdiena, 26.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Varis, Eduards, Edvards;

Ērika Ešenvalda mūzika iekļauta Bavārijas TV filmā

EasyGet.lv, 05.04.2012. 17:55

Komponista Ešenvalda mūzika skanēs Bavārijas TV filmā par zudušajām pasaulēm, informē Valsts Akadēmiskais kora „Latvija" producente Ieva Vītiņa.
Ērika Ešenvalda mūzika iekļauta Bavārijas TV filmā

Piektdien, 6. aprīlī, Bavārijas TV pirmizrāde: 45 minūšu muzikāla filma "Vineta, nogrimusī pilsēta".

Piecu komponistu - Brāmsa, Šnitkes, Martēna, Ešenvalda un Mäntyjärvi - darbi teiksmaini vēsta par zaudētām vietām, nogrimušām pasaulēm. Harmoniskajām kompozīciju skaņām līdzās nostatīta vizualizācija - postījumu un iznīcības realitāte, piemēram, džungļu ieskautais Ta Prhom templis Ankorā, cunami skartā Sendai, šķietami nedzīvais Namībijas tuksnesis. Koris, tērpies baltā, saplūst ar 42 metrus lielā audeklā projicētiem attēliem, kas krāsās un izteiksmībā ir ļoti spilgti. Klusējoši iznīcības simboli kombinācijā ar dzirdamām kordziedātāju balsīm – tāda ir filmas pamatideja, autoriem domājot par šodienas „nogrimušajām pilsētām".

Filmā piedalās Bavārijas Radio koris un diriģents Pēters Daikstra (Peter Dijkstra). Filmu veidojis mūzikas dizainers un filmu veidotājs Klemens Prokops (Clemens Prokop), režisore Elizabete Malcere (Elisabeth Malzer), gaismu mākslinieks Karlheincs Pauls (Karl-Heinz Paul) un kinooperators Johans Fišers (Johann Fischer).

Ērika Ešenvalda kormūzikas opuss „Vineta, nogrimusī pilsēta" pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvos šā gada rudenī Valsts Akadēmiskā kora „Latvija" un diriģenta Māra Sirmā izpildījumā.

Papildinformācija: http://www.br.de/radio/br-klassik/sendungen/br-klassik-im-bayerischen-fernsehen/fernsehen-chor-vineta100.html

Foto: Komponists Ēriks Ešenvalds. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV