Trešdiena, 20.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis;

Tomija Emanuela koncerta viešņa - Emma Hamiltone no Austrālijas

EasyGet.lv, 16.04.2012. 17:20

Ar vienīgo koncertu Baltijā 24. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā uzstāsies viens no visu laiku pasaules izcilākajiem akustiskās ģitārspēles virtuoziem – Tomijs Emanuels c.g.p. (sertificēts ģitārists). Koncerta īpašā viese būs jaunā daudzsološā dziedātāja Emma Hamiltone no Austrālijas, informē Inese Mihasjonoka.
Tomija Emanuela koncerta viešņa - Emma Hamiltone no Austrālijas

Kā ierasts, Tomija koncertos 1.daļā uzstājas kāds īpašs viesis, 2009.gadā tas bija Riks Praiss, 2010.gadā mūsu pašu Linda Leen ar Kasparu Zemīti, bet šogad – jaunā franciski dziedošā zvaigzne no Austrālijas - Emma Hamiltone. Būdama mūzikas ieskauta jau kopš bērnības, Emma Hamiltone nemaz nešaubījās par savas nākotnes profesijas izvēli. Viņas tēvs ir profesionāls mūziķis, un, būdama vēl zīdainis, viņa atradās uz skatuves pītā gultiņā vecāku uzstāšanās laikā.

„Piecu gadu vecumā es mācījos klavierspēli un vēlējos kļūt par mūziķi, saka Emma. 15 gadu vecumā viņa klausījās Edīti Piafu, un šajā laikā mūzika patiesi rezonēja ar viņu. Hamiltones māte ir francūziete, un Emma apmeklē savus radus Francijā divas reizes gadā. Tāpēc franču valodas un mūzikas iesaistīšana savos darbos neprasīja daudz pūļu.

Šobrīd Hamiltone ir atzīta džeza mūziķe, viņas debijas albums „La musique" ir sniedzis viņai neskaitāmas iespējas. Trīs nedēļas vēlāk pēc albuma iznākšanas tas tika iekļauts ARIA džeza skaņdarbu populārākajā desmitniekā.

„Manas uzstāšanās ir saplānotas katru nedēļas nogali nākamo astoņu mēnešu garumā", viņa saka. „Es ceļoju pa visu valsti. Tas ir fantastiski, un es nedomāju, ka jebkad no tā noguršu".

Šie pasākumi ietver sevī arī iesildīšanos pirms superzvaigznes Natālijas Koulas uzstāšanās, atbalsta turneju pa Eiropu kopā ar Tomiju Emanuelu un valsts turneju ar ASV džeza duetu Paku un Petiju.

„Aptuveni puse manu darbu ir sacerēti angliski, un puse - franciski", saka 26 gadus jauna izpildītāja.

„Vislabākais ģitārists, ko jebkad esmu dzirdējis", tā par Tomiju Emanuelu saka Ēriks Kleptons.

Skatītājiem būs iespēja redzēt un dzirdēt koncertā leģendāro pirkstiņspēles (fingerstyle) tehnikas pārstāvi. Tomija Emanuela līdz pilnībai izkoptā spēles tehnika, virtuozitāte, dvēseliskums, kā arī lieliskais skatuves šovs pilnībā pārņem klausītāju savā varā.

Tomijs Emanuels sāka spēlēt 4 gadu vecumā, kad viņu paņemt ģitāru rokā iedrošināja kāds cits ģitārspēles virtuozs, nelaiķis Čets Atkinss. Savu profesionālo karjeru viņš uzsāka 6 gados. Šo gadu laikā ar savu talantu Emanuēls ir iekarojis ne tikai dzimto Austrāliju, bet arī miljoniem pielūdzēju visos kontinentos.

Pats Tomijs savu spēles manieri sauc vienkārši – par pirkstiņstilu. Tas nozīmē, ka ģitārists spēlē uz instrumenta vienlaicīgi gan pavadījumu, gan melodiju (līdzīgi kā pianists spēlē klavieres). Ģitārists vienlaikus ir arī lielisks bundzinieks un mēdz uzdziedāt, un reizumis ar fantastisku veiklību pārslēdzas no ģitāras uz bungām, nezaudējot dziesmas ritmu un plūdumu.

Savas karjeras laikā Tomijs Emanuels ir muzicējis kopā ar tādiem izciliem mūziķiem kā Čets Atkins, Ēriks Kleptons, Sers Džordžs Martins, Henks Mārvins, Džo Velšs, Stīvijs Vonders, Noukijs Edvards no The Ventures, Less Pols, Kīts Urbans, un arī ar Leksingtonas, Dortmundas un Rietumaustrālijas simfoniskajiem orķestriem. Kā arī spēlējis Sidnejas 2000.gada Olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā.

Kopš 1984. gada Tomijs Emanuels daudzkārt ir saņēmis dažādas mūzikas balvas un labākā ģitāristu titulus gan dzimtajā Austrālijā, gan ārvalstīs, 2 Grammy nominācijas; izdevis 20 mūzikas albumus, no kuriem jaunākais ir Little by Little (2010).

Biļetes uz koncertu nopērkamas Biļešu servisa tīklā, cena pagaidām no 15 latiem.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV