Trešdiena, 01.Aprīlis 2020. » Vārdadienas svin: Dagne, Dagnis;

LSO mūziķi piedalīsies festivālā „Meet in Beijing" Ķīnā

EasyGet.lv, 19.04.2012. 12:26

Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) vadošie mūziķi ir aicināti piedalīties Pekinas mākslu festivālā „Meet in Beijing" Ķīnā, uz kurieni tie no 6. līdz 12.maijam dosies ar uzņēmuma „Grindeks" dāsnu atbalstu, informē LSO sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.
LSO mūziķi piedalīsies festivālā „Meet in Beijing" Ķīnā

Mākslu festivāls „Meet in Beijing", kas kopš 2000.gada katru pavasari notiek Pekinā, ir viens no lielākajiem starptautiskajiem mākslas festivāliem Āzijā, gūstot plašu atpazīstamību pasaules mākslas aprindās. Tajā ir piedalījušies daudzi slaveni mūziķi – Valērijs Gergijevs, Vladimirs Fedosejevs, Vladimirs Aškenazi, Pāvo Jervi, Filadelfijas orķestris, Plasido Domingo, Renē Fleminga, Lang Langs un daudzi citi. Festivālā tiek pārstāvētas dažādas mākslas kategorijas – mūzika, teātris, deja un vizuālā māksla. Pēdējos piecos gados vien Pekinas miljonu publikai ir prezentēti vairāk kā 600 mākslinieku apvienības ar 18 000 māksliniekiem un vairāk kā 2 000 priekšnesumiem un izstādēm, piesaistot lielu starptautisko mediju uzmanību.

LSO mūziķi divos festivāla koncertos 10.un 11.maijā, kā arī Latvijas vēstniecības Ķīnā organizētajā pasākumā prezentēs latviešu, Rietumeiropas un arī ķīniešu mūziku. Šis ir sadarbības projekts ar Ķīnas Aizliegtās pilsētas kamerorķestri, kas pērnā gada rudenī savas Eiropas turnejas laikā viesojās arī Liepājā un Rīgā.

„Kopā ar Aizliegtās pilsētas kamerorķestri atskaņosim divus tradicionālus ķīniešu mūzikas skaņdarbus, kā arī Dzintara Jurgelaiša speciāli šim festivālam aranžētu Emīla Dārziņa „Melanholisko valsi". Interesanti būs dzirdēt, kā ķīniešu instrumenti iekļausies latviešu mūzikā un otrādi," stāsta LSO vadītājs Uldis Lipskis, piebilstot, „Ķīnas mūziķu koncertā Liepājā biju pārsteigts, cik skaisti viņu izpildījumā skanēja mūsu „Tumša nakte, zaļa zāle"".

Vēl bez ģenerālsponsora - AS „Grindeks" LSO mūziķu uzstāšanos Ķīnā atbalsta arī Latvijas Kultūras ministrija, www.kultura.lv, kā arī Liepājas pilsētas Dome un Ķīnas Republikas vēstniecība Latvijā.

Informāciju par šo un citām Liepājas Simfoniskā orķestra aktivitātēm meklējiet orķestra mājas lapā www.lso.lv.

Foto: Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi. Foto (c) Varis Sants

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV