Trešdiena, 01.Aprīlis 2020. » Vārdadienas svin: Dagne, Dagnis;

Cēsīs notiks Vidzemes Dziesmu svētki

EasyGet.lv, 29.05.2012. 16:50

Sestdien, 2. jūnijā, plkst. 19.00 Cēsu pilsētas svētku ietvaros Cēsu pils parka estrādē notiks Vidzemes Dziesmu svētki, informē KNMC komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.
Cēsīs notiks Vidzemes Dziesmu svētki

Krāšņā koncertā tiksies ap 1500 koristu, Pūces etnogrāfiskais orķestris, Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris, kā arī Cēsu deju kolektīvi „Kande" un ''Raitais solis".

Vidzemes Dziesmu svētku mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns stāsta: „Cēsu svētki tiks veidoti kā stāsti par pilsētu, tāpēc Vidzemes Dziesmu svētku dalībnieki būs arī koristu iemīļotās grāmatas – no pasakām līdz Šekspīram. Tās katrs dziedātājs ņems līdzi uz koncertu, lai grāmatas palīdzētu radīt Cēsu stāstus.

Novadu Dziesmu svētki ir būtiski, lai izdziedātu un novērtētu topošo Dziesmu svētku konceptuālos un muzikālos aspektus, tāpēc koncertu veidos 2013.gada svētku repertuārs."

Vidzemes Dziesmu svētku virsdiriģentu godā būs Gido Kokars, Ints Teterovskis, Mārtiņš Klišāns, Jānis Baltiņš, Jānis Petrovskis, Mārtiņš Ozoliņš un citi.

Koncerta režisore - Laura Groza.

Pēc koncerta plkst. 22:00 notiks Nakts balle ar pūtēju orķestri „Cēsis" un brāļiem Auzāniem.

Tāpat 2.jūnijā vairāk nekā 2000 Latvijas sieviešu un vīru koru dziedātāju tiksies koncertā Ērgļu novada brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā „Meņģeļi".

Šīs vasaras pēdējais Dziesmu un deju svētku ieskaņu koncerts - Zemgales koru sadziedāšanās - notiks 7. jūlijā Elejas pils parkā.

Dziesmu svētku ieskaņu koncertus rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs un Dziesmu svētku biedrība sadarbībā ar novadu pašvaldībām.

Koncerti notiek ar lieldrauga Latvijas Dzelzceļš, kā arī AS Latvijas valsts meži, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Statoil Fuel & Retail Latvia un Sixt atbalstu.

Informatīvie atbalstītāji - Diena, Leta, Latvijas Radio, Pilseta24.lv un draugiem.lv

Sekojiet Dziesmu un Deju svētkiem: facebook.com/Dziesmusvetki; draugiem.lv/dziesmusvetki/

Foto: Dziesmu svētku kopkoris. Foto (c) Aivars Liepiņš

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV