Trešdiena, 05.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Osvalds, Arvils;

Grupas „Līvi" dalībnieki gatavi ierakstīt jaunu dziesmu

EasyGet.lv, 17.09.2012. 14:49

Leģendārās latviešu rokgrupas „Līvi" pēdējais oriģināldziesmu albums „Pāri visam" nāca klajā 2004. gadā, pēc uzstāšanās festivālā Saldu Saule šovasar grupas dalībnieki nolēmušii doties studijā studijā, lai ierakstītu jaunu dziesmu.
Grupas „Līvi" dalībnieki gatavi ierakstīt jaunu dziesmu

Albuma "„Pāri visam" ierakstā piedalījās grupas līderis Ainars Virga, basģitārists un dziedātājs Jānis Grodums, taustiņu instrumentālists Guntars Mucenieks un bundzinieks Vilnis Krieviņš. Šim albumam sekoja grupas 30 gadu jubilejas koncertu sērija kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadībā, kas noslēdzās Latvijas Nacionālajā operā, 2006. gada 9.septembrī un kas tika iemūžināts un izdots DVD.

2010. gada 15. jūnijā šo pasauli pameta viens no rokgrupas "Līvi" visu laiku svarīgākajiem cilvēkiem - Jānis Grodums. Ainars Virga ierakstīja veltījumu Jānim „Nezāles neiznīkst" un ar to var uzskatīt, ka grupa ir izbeigusi savu aktīvo darbību.

Šogad festivālā „Saldus saule", zem nosaukuma „exLīvi", kopā sanāca dažādu laiku grupas dalībnieki, starp kuriem arī Ainars Virga, kurš ir grupas līderis kopš 1985.gada, Vilnis Krieviņš un dziedātājs Igo, kuri muzicēja grupā vēl pirms Virgas, un taustiņu instrumentālists Guntars Mucenieks un ģitārists Tomass Kleins, kas arī ir pilntiesīgi grupas dalībnieki un dziesmu autori, katrs dažādos grupas ziedu laikos.

Pasākums Saldū „vecos zaldātus" ir iedvesmojis radīt jaunas dziesmas un, lai arī nav plānots atjaunot regulāru grupas darbību, Ainars Virga un Tomass Kleins ir radījuši jaunas dziesmas, no kurām vienu ir plānots ierakstīt arī studijā un publicēt.

Guntars Mucenieks komentē: „Mums nav vienaldzīgs tas, kas tiek darīts ar grupas „Līvi" vārdu, un jauno dziesmu publicēsim tikai tad, ja visi būsim par rezultātu pārliecināti. Pašam arī ir vairākas jaunas dziesmu idejas."

Tomass Kleins saka: „Domāju, ka laiku pa laikam mēs varētu savākties un kopā uzstāties kādā īpašā pasākumā. Tādā, kas pašiem sagādā baudījumu."

Ainars Virga stāsta: „Mēs ar Jāni visilgāk esam bijuši grupas kodols. Ir daudzi, kas bija grupas sastāvā , bet pameta to, katrs savu apsvērumu vadīts. Kopš es esmu palicis viens, es vairs neesmu „Līvi", esmu tikai Ainars Virga. Tas ir mans vārds un ar to es uzstājos."

Foto: Ainars Virga. Foto © Vilmārs Bērziņš

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV