Otrdiena, 14.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Ritvars, Oskars, Anvars;

Koris „Maska" uzvar vienā no prestižākajiem koru konkursiem

EasyGet.lv, 23.09.2012. 13:42

Diriģenta Jāņa Ozola vadītais Babītes jauniešu koris „Maska" guvis uzvaru Starptautiskajā Haralda Andersena kamerkoru konkursā Helsinkos (Somijā), pārspējot daudzus profesionālus korus un iegūstot gan 1. vietu kopvērtējumā, gan arī žūrijas specbalvu par labāko obligātā skaņdarba interpretāciju, informē kora pārstāve Līga Štrausa.
Koris „Maska" uzvar vienā no prestižākajiem koru konkursiem

Latvijas Radio kora diriģents Kaspars Putniņš, kurš pats ir bijis šī konkursa žūrijas loceklis, uzskata Haralda Andersena kamerkoru konkursu par vienu no lielākajiem izaicinājumiem jebkuram kolektīvam, jo atšķirībā no, piemēram, Eiropas koru Grand Prix šeit par uzvarētāja godu cīnās arī profesionāli mūziķi, turklāt iespēju piedalīties konkursā nosaka strikta žūrijas atlase, ņemot vērā gan koru veiktos mūzikas ierakstus, gan agrāk gūtos panākumus starptautiskos konkursos.

Kora „Maska" mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols uzskata šo uzvaru par lielāko panākumu gan kora „Maska", gan savā profesionālajā darbībā: "Amatieru korim uzvarēt šadā konkursā ir patiešām liels notikums, jo reti kad nākas mēroties spēkiem ar tik kvalitatīviem koriem, un īpaši liels prieks, ka Latviju šajā nozīmīgajā pasākumā pārstāvēja vēl divi ļoti labi kolektīvi – Rāte un Swedbank koris".

Žūrijas priekšsēdētājs Džonatans Redbouns atzina, ka koris „Maska" no pārējiem kolektīviem atšķīries ar patiesu muzikalitāti un emocionalitāti, savukārt obligātā skaņdarba interpretācija ļāvusi novērtēt kora un diriģenta lieliskās tehniskās prasmes.

Šogad par uzvarētāja godu un 15 000 Eiro vērto balvu cīnījās 12 kori no Zviedrijas, Dānijas, Somijas, Vācijas, Igaunijas, Latvijas, Indonēzijas, Filipinām un Kolumbijas. Konkursa deviņu gadu pastavēšanas vesturē godalgotas vietas nav ieguvis neviens koris no Latvijas.

Babītes jauniešu koris „Maska" dibināts 2000. gadā un 2011. gadā ieguvis Grand Prix konkursā Europe and its Songs Barselonā (Spānijā), 2010. gadā divus zelta diplomus Seghizzi koru konkursā Gorīcijā (Itālijā) un 2008. gadā – divus zelta diplomus konkursā Venezia in Musica Venēcijā (Itālijā).

Vairāk informācijas: www.korismaska.lv; www.siba.fi/choircompetition

Foto: Babītes jauniešu koris „Maska". Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV