Otrdiena, 11.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Liega, Olga, Zita, Zigita;

Prezentēs „Čikāgas Piecīšu" DVD

EasyGet.lv, 29.10.2012. 13:03

Mūzikas Video Kanāls un Jura Podnieka Studija piedāvā Latvijas mūzikas cienītājiem pirmo leģendārās grupas „Čikāgas Piecīši" DVD, informē Marta Kontiņa. Tajā iekļauta Igora Lingas veidotā dokumentālā filma „Čikāgas Piecīši. Par mani, draudziņ, nebēdā!", kā arī grupas 50 gadu jubilejas koncerts, kurš notika Latvijas Nacionālajā teātrī 2011. gada 19. augustā.
Prezentēs „Čikāgas Piecīšu" DVD

DVD prezentācija notiks 31. oktobrī plkst. 19.00 krodziņā „Restorācija" Tērbatas ielā 54. DVD jau iespējams iegādaties dažādās tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Čikāgas Piecīšu soliste Lorija Vuda stāsta: „Tas ir liels notikums! Daudziem nebija iespēja pabūt mūsu koncertos un šī ir iespēja sajust to, ko baudīja mūsu draugi, kas bija klāt. Es gribētu atzīmēt, ka Nacionālais teātris „Čikāgas Piecīšiem" kā koncerta vieta ir ļoti īpaša. Mūsu pirmajā Latvijas koncertturnejā tālajā 1989. gadā tur arī bija saviļņojošs koncerts. Tāpēc, atvadoties no Latvijas skatuvēm, šī bija emocionāla atgriešanās. Savukārt par dokumentālo filmu - man tā joprojām šķiet interesanta, kaut gan esmu to skatījusies vairākkārt! Filma sniedz ieskatu „Čikāgas Piecīšu" tuvākā un tālākā pagātnē. Tur ir arī tie „Piecīši", kurus es atceros no savas bernības, kad biju maziņš skatītājs! Tā ir lustīga un dzīvespriecīga filma! „Čikāgas Piecīšu" DVD būs laba dāvana draugiem un arī sev!"

Dokumentālā filma „Čikāgas Piecīši. Par mani, draudziņ, nebēdā!" ir stāsts par leģendārās grupas „Čikāgas Piecīši" gaitām 50 gadu garumā. Pieci jauni trimdā dzīvojoši latvieši satikās Čikāgā tālajā 1961. gadā, lai dziedātu tautiešiem trimdā. Grupas humorpilnās programmas viņus aizveda uz latviešu centriem visā pasaulē, bet Latvijā "Čikāgas Piecīšu" dziesmas nokļuva ar lenšu magnetofona ierakstiem, kurus cilvēki, ignorējot padomju pilsoņu pasta uzraudzību un Drošības komitejas kontroles, slepus klausījās tikai uzticamu draugu vai radu lokā. Tikai 1989. gadā „Čikāgas Piecīši" beidzot ieradās Latvijā, kur leģendārajā Mežaparka koncertā, dziedot dauzu desmitu tūkstošu lielai publikai, viņi saprata, cik populāra un simboliska viņu mūzika ir bijusi Latvijā. Gadiem ejot, grupas sastāvs ir mainījies, bet asprātība, jautrība un mīlestība pret dzīvi ir neizsīkstoša arī šodien, ko apliecina paši filmas varoņi.

DVD iekļautajā grupas 50 gadu jubilejas koncertu tūres noslēguma koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī „Piecīši" izpildīja tautā iemīļotās sava repertuāra dziesmas, kā arī līdz šim nedzirdētas kompozīcijas.

Filmas režisors Igors Linga, producenti - Antra Cilinska un Igors Linga, filmas garums 52 min., 2011. gads. Koncerta garums 90 min.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV