Ceturtdiena, 24.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Agris, Agrita;

LTV sākusies Eirovīzijas dziesmu vērtēšana

EasyGet.lv, 03.12.2012. 11:39

Noslēgusies dziesmu iesniegšana 2013. gada Eirovīzijas Nacionālajai atlasei, žūrija uzsāk dziesmu vērtēšanu. Pusfinālu dziesmas tiks paziņotas nākamnedēļ preses konferences laikā 11. decembrī, informē Eirovīzijas projekta mediju koordinatore Maija Tālberga.

Ar augstu aktivitāti noslēgusies dziesmu iesniegšana 2013. gada Eirovīzijas konkursa Nacionālajai atlasei. Kopumā šogad iesniegtas 122 dziesmas no kurām 72 ir pašmāju, 40 ārvalstu autoru darbi un 10 ir mūsu un citvalstu mūziķu kopdarbi. Bez Latvijas pārstāvētās valstis ir: Dānija, Somija, Anglija, Īrija, Austrija, Vācija, Francija, Itālija, Izraēla, ASV, Nigērija, Igaunija, Lietuva, Beļģija, Nīderlande, bet visplašāk pārstāvēti Zviedrijas autori.

Šodien dziesmu vērtēšanu uzsākusi LTV izveidotā žūrija, ko pārstāvēs pieredzes bagāti Latvijas un Eiropas valstu mūzikas eksperti. Tiks izvēlētas divdesmit četras dziesmas, kuras sacentīsies pusfinālos.

Jau ziņots, ka šogad Eirovīzijas konkursa Nacionālās atlases posma pusfināla koncerti noritēs citādākā formātā nekā līdz šim, proti, pusfināli risināsies stāvkoncertos, izpildītājiem atrodoties ciešā kontaktā ar publiku. Šīs Nacionālās atlases projekta devīze: Piecel kājās Eiropu! Turklāt visam Nacionālās atlases posmam ir radīts jauns nosaukums, kas līdz ar jauno koncepciju tiks publiskots reizē ar pusfināla dziesmām.

„Mainās pasaule, maināmies arī mēs," atzīmē Eirovīzijas projekta producente Zita Kaminska. „Pirmo reizi mūsu Eirovīzijas Nacionālās atlases vēsturē pusfināli notiks stāvkoncertu veidā. Skatītāji nebūs pasīvi vērotāji, bet varēs no sirds izpausties, gan dejojot, gan aktīvi atbalstot mūziķus. Ir piesaistīti jauni vadītāji un cilvēki, kas rūpēsies lai būtu ne tikai izdevies televīzijas šovs, bet arī atraktīvs koncerts ar līdzi jūtošu publiku. Ceram, radīt jauku gaisotni, kas liks labi justies arī skatītājiem pie TV ekrāniem."

Pusfinālu koncerti norisināsies 8. un 9. februārī koncertzālē Palladium, klātesot skatītājiem, un būs redzami tiešraidē LTV1. Biļetes drīzumā būs pieejamas tirdzniecībā.

Nacionālās atlases fināls notiks 16. februārī Ventspils teātra namā „Jūras vārti".

Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālo atlasi Latvijas Televīzija arī šogad organizē sadarbībā ar ilggadējiem sadarbības partneriem – Ventspils pilsētu un Ventspils attīstības aģentūru, – kuri jau trīspadsmito gadu sniedz neatsveramu atbalstu Starptautiskā dziesmu konkursa rīkošanā, kas ir tik nozīmīgs Latvijas mūziķiem un visai sabiedrībai.

2013. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa Starptautiskais fināls notiks Zviedrijas pilsētā Malmē. Pusfināli ir paredzēti 14. un 16. maijā, bet fināls – 18. maijā.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV