Piektdiena, 25.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Rauls, Rodrigo;

Kultūras ministre par Karela Marka Šišona izteikumiem

EasyGet.lv, 04.01.2013. 12:49

  Kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes neliels komentārs par Karela Marka Šišona izteikumiem jeb "ja runājam skaitļu valodā".  

"Augsti vērtēju Karela Marka Šišona talantu un ieguldījumu Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskajā izaugsmē.

Vienlaikus vēlos akcentēt vairākus nozarei un sabiedrībai būtiskus faktus, kurus Šišona kungs pēc atkāpšanās no LNSO mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta amata publiski nav pieminējis.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris pagājušajā gadā vairākas reizes saņēma papildu finansējumu – kopumā vairāk nekā 125 000 latu. Varbūt šāda summa šķiet smieklīgi maza labi situētam ārvalstu pilsonim un netiek uzskatīta pat par pieminēšanas vērtu, tomēr Latvijas finansējuma apstākļos tā ir līdzvērtīga profesionālās mūzikas pieejamībai Latvijas reģionos vesela gada griezumā. Līdz ar to runāt par ministrijas neieinteresētību LNSO kā Latvijai nozīmīgas mākslinieciskas vienības atbalstā un turpmākā izaugsmē nav nekāda pamata.

Vēlos arī atgādināt, ka gada laikā ar valdības atbalstu ir panākts valsts finansējuma pieaugums kultūras nozarei par 25% (2013.gada sākums attiecībā pret 2012.gada sākumu) un tā pakāpeniska uzlabošana, tostarp mūziķu algu palielināšana, joprojām ir Kultūras ministrijas prioritāte.

Nedaudz izbrīna Šišona kunga intervijā žurnālam „Ir'' minētais par ministrijai un ministram it kā sūtītām vairākām vēstulēm, uz kurām atbildes līdz šim tā arī neesot saņemtas. Nezinu, ko Šišona kungs ar šo ir gribējis sacīt un panākt, bet vismaz manu kultūras ministres pilnvaru laikā nevienu mākslinieka adresētu vēstuli personīgi neesmu saņēmusi un tādas nav saņēmusi arī Kultūras ministrija.

Kopš Šišona kungs ir publiskojis savu lēmumu pamest Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra krēslu, Kultūras ministrija nav saņēmusi nedz orķestra mūziķu zvanus, nedz vēstules ar lūgumu pārliecināt Šišona kungu mainīt savu nostāju, kas netieši apliecina viņa lēmuma pareizību.

Lai kāda arī būtu katra individuālā izpratne par skaitļiem un faktiem, novēlu Šišona kungam veiksmi turpmākajās radošā darba gaitās!

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV