Pirmdiena, 21.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Matīss, Modris, Mariss;

Lielās mūzikas balvas 2012 nominanti kategorijā Par izcilu sniegumu

EasyGet.lv, 11.02.2013. 11:53

19. februārī Latvijas Nacionālajā operā notiks Lielās mūzikas balvas 2012 pasniegšanas svinīgā ceremonija un koncerts. Balvas saņemšanai kategorijā Par izcilu sniegumu izvirzīti trīs izcili Latvijas mākslinieki – operdziedātāja Marina Rebeka, akordeoniste Ksenija Sidorova un klarnetists Egīls Šēfers.
Lielās mūzikas balvas 2012 nominanti kategorijā Par izcilu sniegumu

Marina Rebeka ir viena no tām dziedātājām, kas apliecina Latvijas augsto starptautisko vokālo statusu – angažementi Ņujorkas Metropoles opernamā, Čikāgas Liriskajā operā, Vīnes Valsts operā, Cīrihes Valsts operā, Bavārijas Valsts operā, Berlīnes Vācu operā, Londonas Covent Garden, Zalcburgas festivālā, Rosīni festivālā Pezāro; koncerti Romas Auditorium, Milānas La Scala, Prāgas Dvoržāka zālē un citviet. Nominēšana Lielajai mūzikas balvai ir liecinājums Marinas Rebekas prasmei izcelt savus lieliskos trumpjus – labu skolu, māku izvēlēties balsij atbilstošu repertuāru, dziedājuma vieglumu un dabiskumu bez primadonnas žilbuma. Marinas Rebekas priekšnesumi priecē ar patīkamu personības starojumu un skatuvisko šarmu.

Ksenija Sidorova patlaban ir karjeras plaukumā un pēc spoži pabeigtām studijām Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā iekaro Eiropas festivālus un koncertzāles, kā arī iepriecina ar koncertiem Latvijā, atkal un atkal atgādinot, ka akordeons ir tikpat pilntiesīgs filharmonisks koncertinstruments kā klavieres vai vijole un, prasmīgi rīkojoties, ar to var rādīt debesu brīnumus. Ksenijas repertuārs ir plašs – no baroka un klasicisma līdz mūsdienām. Ksenijas spēja sarunāties ar savu instrumentu ir tikpat plašas. Pirkstus zibinot pār melnbaltajiem taustiņiem un smalki niansēti darbinot plēšas, jaunā mūziķe veda mūs maģijas pasaulē ar Erki Svena Tīra opusu Prophecy un elpu aizraujošā ceļojumā ar savu daudzveidīgo soloprogrammu Spīķeros.

Egīls Šēfers ir prasmīgs un gudrs mūziķis, viņa klarnete skan lokani un vijīgi, maigi un spēcīgi. Viņš baudījis labu skolu Latvijā un Amerikā, turklāt mācījies spēlēt ne tikai moderno klarneti, bet arī 18. gadsimta pirminstrumentu. Koncertā Mazajā ģildē ar Spīķeru kvartetu mums bija iespēja pārliecināties, cik veikli Egīls rīkojas gan ar vienu, gan ar otru klarneti – Mocarts skanēja vienās krāsās, Brāmss maķenīt atšķirīgās. Tā ir liela uzdrīkstēšanās vienas programmas ietvaros, un Egīls Šēfers parādīja, ka ar to tiek galā spoži. Patlaban Egīls Šēfers ir brīvmākslinieks – spēlē īpaši izvēlētos projektos un regulāri muzicē Dānijā mītošajā pūšaminstrumemtu kvintetā Carion, kam ir vērā ņemama starptautiska karjera.

Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. Šogad apbalvojums tiek pasniegts divdesmito reizi.

Foto: Ksenija Sidorova. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV