Ceturtdiena, 09.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Asna, Asne, Zaiga;

Pirmo reizi notiks klasiskās mūzikas profesionāļu forums Classical Nordic-Baltic

EasyGet.lv, 18.02.2013. 15:59

20. un 21. februārī pirmo reizi Latvijā notiks Baltijas un Ziemeļvalstu klasiskās mūzikas producentu, festivālu un koncertzāļu vadītāju forums Classical Nordic-Baltic 2013, kas pulcēs klasiskās mūzikas profesionāļus no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas, Norvēģijas un Islandes, informē „Lielās mūzikas balvas 2012" preses sekretārs Mārtiņš Pučka. Foruma ietvaros notiks klasiskās mūzikas profesionāļu konference, kurā tiks pārrunāti reģionālās sadarbības, kā arī citi klasiskās mūzikas nozarei aktuāli jautājumi, un jauno mūziķu priekšnesumi.
Pirmo reizi notiks klasiskās mūzikas profesionāļu forums Classical Nordic-Baltic

Trešdien, 20. februārī, plkst. 10.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas zālē forumu atklās Latvijas Republikas kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, savukārt paneļdiskusijā piedalīsies trombonists un diriģents Kristians Lindbergs, Zviedrijas festivālu asociācijas viceprezidents Peters Pontvīks, Islandes festivāla Reykholt radošā direktore Steinuna Birna Ragnārsdotira, Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā vadītājs Imants Gross un "Latvijas Koncertu" direktors Guntars Ķirsis. Savukārt plkst. 12:00 par zviedru popmūzikas industrijas panākumu atslēgu un savu redzējumu par klasiskās mūzikas nozari atklās Starptautiskā Mūzikas menedžeru foruma uzraudzības padomes loceklis, The Cardigans, Ace of Base un Europe menedžeris – Petri Lundēns.

VSIA "Latvijas Koncerti" direktors Guntars Ķirsis uzsver: "Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mūzikas profesionāļu tikšanās nav nejauša sakritība, bet gan pamatota un nepieciešama rīcība. Mēs aizvien vairāk runājam par sadarbību šī reģiona kontekstā, par ko liecina arī nesen nodibinātā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu festivālu asociācija. Mēs dzīvojam sadarbības un kopīgu vērtību meklējumu laikmetā. Mēs izjūtam nepieciešamību sadarboties pasaules un Eiropas mērogā, bet nereti nepietiekamu uzmanību pievēršam sadarbībai ar tuvākajiem kaimiņiem. Šī konference ir tikai sākums ģeogrāfiski un emocionāli pamatotai profesionālajai sadarbībai, kas ne vien ļaus iepazīt reģiona valstu kultūru un tradīciju daudzveidību, bet arī veicinās jaunu nozīmīgu projektu īstenošanu."

Foruma Classical Nordic-Baltic 2013 ietvaros 20. un 21. februārī notiks četras paneļdiskusijas un koncertskate jeb showcase, kur jaunajiem un talantīgajiem reģiona mūziķiem būs iespēja sevi prezentēt festivālu, koncertzāļu un aģentūru vadītājiem. Iepriekš akreditējoties, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji un citi interesenti ir laipni aicināti apmeklēt foruma paneļdiskusijas un mākslinieku priekšnesumus. Foruma programma pielikumā.

Classical Nordic-Baltic 2013 organizē VSIA "Latvijas Koncerti" ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Ziemeļu Ministru padomes, Dānijas Kultūras institūta, Valsts Kultūrkapitāla fonda un SIA "PRIKE Latvija" atbalstu.

Foto: "Latvijas Koncertu" direktors Guntars Ķirsis. Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV