Ceturtdiena, 06.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Monika, Zilga, Zilgma;

LSO koncertsezonu noslēgs kopā ar Gunāru Upatnieku

Easyget.lv, 09.05.2013. 16:32

17.maijā plkst.19:00 Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Simfoniskais orķestris 132. ziemas koncertsezonu noslēgs, kopā ar vienu no pasaulē izcilākajiem solistiem Gunāru Upatnieku atskaņojot Rolfa Martinsona Koncertu kontrabasam ar orķestri, informē orēkstra pārstāve Iveta Vēvere.
LSO koncertsezonu noslēgs kopā ar Gunāru Upatnieku

Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) ar vienu no Eiropā ievērojamākajiem diriģēšanas profesoriem Lucu Kēleru pie diriģenta pults sezonas noslēguma koncertā savus klausītājus priecēs ar ļoti krāsainu programmu no cikla „Eiropas dārgumi”. „Hektora Berlioza uvertīra „Romas karnevāls”, ko pats komponists savulaik, šķiet 1847.gadā ir diriģējis arī Rīgā, un Johannesa Brāmsa Ceturtā, kas arī komponista pēdējā, simfonija ir pasaules klasikas vērtības,” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala, „Savukārt Rolfa Martinsona Koncerts kontrabasam ar orķestri, ko atskaņos šobrīd, iespējams, pasaulē labākais kontrabasists Gunārs Upatnieks, ir sarakstīts un pirmatskaņots salīdzinoši nesen un izpelnījies jūsmīgas kritiķu atsauksmes.” Rolfs Martinsons ir starptautiski ievērojamākais zviedru mūsdienu komponists.

Izcilais latviešu kontrabasists Gunārs Upatnieks pēdējo gadu laikā ir guvis žilbinošus panākumus uz pasaules mūzikas skatuves un nesen ir izturējis divu gadu pārbaudes laiku prestižajā Berlīnes filharmoniķu orķestrī.

Jau 2009.gadā mūzikas kritiķe Inese Lūsiņa rakstīja, ka „pēc divkāršas uzvaras ievērojamajā starptautiskajā ARD konkursā Minhenē 26 gadus vecais latviešu kontrabasists Gunārs Upatnieks ir tāda paša mēroga starptautiska mūzikas zvaigzne kā Elīna Garanča, Baiba Skride vai diriģents Andris Nelsons”. Jaunais mūziķis savulaik ir bijis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kontrabasu grupas koncertmeistars, vēlāk arī Bergenas Filharmoniskā orķestra kontrabasu grupas otrais koncertmeistars un pēdējo gadu laikā guvis milzīgus panākumus pasaules nozīmīgākajos solo kontrabasa konkursos.

Pēc veiksmīgās ziemas sezonas Liepājas Simfoniskais orķestris gatavosies festivālam „Liepājas vasara”, kas norisināsies no 20.jūnija līdz 19.jūlijam, kā arī ar Valts Akadēmisko kori „Latvija” koncertēs Rīgā, piedalīsies Rēzeknes koncertzāles atklāšanā un Dziesmu svētkos. „Jaunajā sezonā esam aicinājuši Lucu Kēleru kļūt par mūsu orķestra galveno viesdiriģentu. Orķestra mūziķi ir sajūsmā par viņa idejām, bagātīgo pieredzi un to, kā viņš veido muzikālo valodu, un man kā mākslinieciskajam vadītājam ir svarīgi tas, ko vēlas orķestris. Turklāt Lucs Kēlers ar prieku strādā ar mūsu mūziķiem, jo viņam patīkot mūsu attieksme un tas, ka mēs gribam sasniegt rezultātu,” saka Atvars Lakstīgala.

Liepājas Simfoniskā orķestra 132. ziemas sezonas noslēguma koncertu ierakstīs Latvijas Radio 3 „Klasika”.
Plašāka informācija par koncerta solistu un diriģentu atrodama Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapā www.lso.lv. Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncertu var iegādāties visās „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Foto: Gunārs Upatnieks. Foto (c) Nils Vilnis

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV