Trešdiena, 05.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Osvalds, Arvils;

Baltijā Eirovīzijas fināla pārraidi TV visvairāk skatījušies igauņi

Easyget.lv, 23.05.2013. 10:15

Vislielāko skatītāju uzmanību piesaistījušas Eirovīzijas pusfinālu un fināla pārraides Igaunijas sabiedriskajā televīzijas kanālā ETV, secināts pētījumu aģentūras TNS veiktajā apkopojumā par 58.Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa skatīšanos mājas TV ekrānos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.
Baltijā Eirovīzijas fināla pārraidi TV visvairāk skatījušies igauņi

Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmā pusfināla tiešraidi LTV1 kanālā, vēroja vidēji 5,4% Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par četriem gadiem. Otro Eirovīzijas pusfināla tiešraidi, kurā piedalījās Latvijas pārstāvji grupa „PeR” ar dziesmu „Here We Go”, vēroja jau vairāk skatītāju - vidēji 11,2%. Savukārt fināla pārraidi vēroja vidēji 6,5% Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par četriem gadiem.

Iepriekšējos divos gados Eirovīzijas dziesmu konkursa skatīšanās dati bijuši šādi: 2011.gada konkursa pirmo pusfinālu vērojuši vidēji 5,5%, otro pusfinālu – vidēji 11%, bet fināla pārraidi vidēji 9,4% Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par četriem gadiem. Savukārt 2012. gadā pirmo pusfinālu vēroja vidēji 14,6%, otro – vidēji 8,1%, bet fināla pārraidi – vidēji 14% skatītāju.

Šogad Lietuvas pārstāvis Andrius Pojavis Eirovīzijā uzstājās 1.pusfinālā 14.maijā, kam attiecīgi bija vislielākā skatītāju auditorija no abiem pusfināliem. Pirmo pusfinālu kanālā LRT televizija vēroja vidēji 11,2%, savukārt otro pusfinālu – vidēji 8,6% skatītāju. Bet fināla tiešraidi vēroja vidēji 14,4% Lietuvas iedzīvotāju, kas vecāki par četriem gadiem.

Arī Igaunijas pārstāve Birgita Oigemēla par vietu Eirovīzijas finālā cīnījās, piedaloties 1.pusfinālā. Igaunijā Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmo pusfinālu kanālā ETV vēroja vidēji 21% skatītāju. Otrā pusfināla tiešraidi vēroja vidēji 13,1% Igaunijas iedzīvotāju, kas vecāki par četriem gadiem. Savukārt Eirovīzijas fināla tiešraidi vēroja jau vidēji 24,8% skatītāju.

Atgādinām, ka 18. maijā Zviedrijas pilsētā Malmē notikušajā starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā uzvarēja Dānijas dziedātājas Emelijas de Forestas izpildītā dziesma "Only Teardrops".

Foto: Grupa PeR Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa pusfinālā. Foto (c) Dennis Stachel (EBU)

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV