Svētdiena, 31.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Jūsma, Alīda;

Swedbank koris izdod Dziesmu svētku noslēguma koncerta ierakstu

Easyget.lv, 26.05.2013. 10:37

Svinot 10 gadu jubileju, Swedbank koris iedziedājis un laidis klajā dubultalbumu „Dziesmu svētki 2013. Noslēguma koncerta „Līgo!” programma”.
Swedbank koris izdod Dziesmu svētku noslēguma koncerta ierakstu

Šis ir unikāls gadījums, kad Dziesmu svētku ieraksts pieejams jau pirms pašiem svētkiem, tādējādi rodot iespēju jau tagad iepazīt noslēguma koncerta programmu un izbaudīt svētku gaisotni. Diska bukletā ir publicēti arī dziesmu teksti, kas ļauj ikvienam tā klausītājam dziedāt dziesmām līdzi, informē Swedbank kora direktore Linda Grecka.

Ceturtdien, 30.maijā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā plkst. 20:00 Swedbank koris un tā diriģenti Artūrs Ancāns, Jurģis Cābulis un Matīss Tučs aicina ikvienu interesentu uz albuma prezentāciju - Swedbank kora koncertu Dziesmu svētku noskaņās. Koncerts plānots divās daļās, kura otrā puse būs vēl viens izaicinājums gan korim, gan klātesošajiem, jo tiks veikts video un audio ieraksts unikālam un pasaulē nebijušam muzikālam projektam „Virtuālais koris”.

Projekts „Virtuālais koris” ir vēl viens Swedbank kora pārsteigums un dāvana visiem mūzikas mīļotājiem Dziesmu svētku gadā. www.virtualaiskoris.lv būs interaktīva interneta vietne, kur jebkurš interesents varēs izmēģināt savas dziedāšanas spējas, iejusties korī un gala rezultātā arī saņemt novērtējumu par savu gatavību Dziesmu svētkiem. „Virtuālā kora” ierakstos piedalīsies arī XXV Dziesmu svētku virsdiriģenti. Interaktīvā spēle būs pieejama no 17. jūnija.

Swedbank koris jau vairāk nekā piecus gadus ir viens no Latvijas labākajiem amatierkolektīviem (pēc nule notikušajām koru skatēm Swedbank koris dala trešo vietu Latvijas jaukto koru grupā kopā ar Latvijas Kultūras akadēmijas jaukto kori „Sōla”) un ir guvis starptautisku atzinību arī koru konkursos ārpus Latvijas.

Dziesmu svētku ietvaros 29.jūnijā Swedbank koris piedalīsies konkursā „Koru kari”, 2.jūlijā dziedās J.Vītola 150-gadei veltītajā koncertā, 3.jūlijā – Vokāli simfoniskās mūzikas koncertā un, protams, arī koncertos Mežaparka estrādē, kas notiks 6. un 7. jūlijā. Sezonu Swedbank koris noslēgs ar dalību pirmajā Eiropas Koru Olimpiādē, kas notiks 13.-21. jūlijā Austrijā, Grācā, bet rudenī gatavojas svinēt savu 10 gadu jubileju ar vērienīgu koncertu, kurā tiks atskaņoti arī vairāku latviešu komponistu jaundarbi.

Vairāk informācijas www.swedbankkoris.lv

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV