Pirmdiena, 17.Janvāris 2022. » Vārdadienas svin: Tenis, Dravis;

Imantdienās gaidāms oratorijas "Dzejnieks un nāra" turpinājuma pirmatskaņojums

Easyget.lv, 13.06.2013. 09:52 | komentāri (1)

"Imantdienās" 13. jūlijā Cēsu Pils parka estrādē pirmatskaņojumu piedzīvos turpinājums 1973. gada oratorijai "Dzejnieks un nāra" ar Imanta Ziedoņa vārdiem
Imantdienās gaidāms oratorijas "Dzejnieks un nāra" turpinājuma pirmatskaņojums

Gadskārtējos Imanta Kalniņa mūzikas svētkos "Imantdienās", kas 13. jūlijā notiks Cēsu Pils parka estrādē, sagaidāms vērienīgs pirmatskaņojums - turpinājums 1973. gada oratorijai "Dzejnieks un nāra" ar Imanta Ziedoņa vārdiem, informē Imantdienu organizatoru pārstāvis Kārlis Auzāns.

"Dzejnieks un nāra" otrā daļa pirmo reizi izskanēs Imantdienu koncerta otrajā daļā. To kopā ar pašu autoru atskaņos grupa "Turaidas roze" un solisti - Uģis Roze, Līga Priede un Jēkabs Kalniņš.

"Dzejnieks dzīvo tālāk savu zemes cilvēka dzīvi, taču nespēj aizmirst tikšanos ar Nāru un ilgojas atkal satikt to. Viņš vēlreiz šķērso abas pasaules šķirošo līniju un satiek Nāru vēlreiz. Tikšanās ir atkalredzēšanās prieka, mīlestības un laimes pārpilna, bet tikpat skumja ir neizbēgamā šķiršanās. Pēc šīs tikšanās Nārai piedzimst dēls - Nāru puika, kurš, savukārt, ilgojas pēc sava tēva - Dzejnieka. Noslēgumā skan Nāras brīdinājums: "Lieli lieli plūdi nāks, Nebēdz augstu kalnos"," jaundarba saturu ieskicē Imants Kalniņš.

Līdztekus "Dzejnieka un nāras" pirmatskaņojumam Imantdienās šogad skanēs daudzas pazīstamas komponista dziesmas tautas mūzikai pietuvinātās aranžijās projekta "Raxtu Raxti" izpildījumā, kā arī pašas pazīstamākās un publikas gaidītākās dziesmas grupas "Autobuss debesīs" un dziedošo aktieru izpildījumā.

Biļetes uz Imantdienu koncertu jau iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Plašāka informācija: http://www.draugiem.lv/imantdienas/

Foto: Imants Kalniņš. Publicitātes foto

 

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV