Piektdiena, 25.Jūnijs 2021. » Vārdadienas svin: Maiga, Milija;

Festivālu „Liepājas vasara” turpina Arta Gāgas džeza kvartets

Easyget.lv, 20.06.2013. 11:16

27.jūnijā plkst.19:00 Liepājas muzejā festivāls „Liepājas vasara” aicina uz Arta Gāgas džeza kvarteta koncertu „Tumša nakte, zaļa zāle”, kurā skanēs latviešu tautas dziesmu apdares džeza stilā.

“Upe nesa ozoliņu”, “Stāvēju, dziedāju”, “Āvu, āvu baltas kājas” un daudzu citu latviešu tautas dziesmu jaunās apdares ir kā turpinājums 2008.gadā iesāktajam projektam, kad iznāca Arta Gāgas CD “Tumša nakte, zaļa zāle”, ko augstu novērtēja mūzikas profesionāļi, nominējot šo ierakstu Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai.

“Tautas dziesmu melodijas ir tik bagātas, ka piedāvā nebeidzamas iespējas improvizācijai arī džezā, tādēļ tās arvien notur manu interesi par šo skaisto mūzikas materiālu” – tā Artis Gāga, trīs Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu ieguvējs.

Kopā ar saksofonistu Arti Gāgu uz skatuves redzēsim arī taustiņinstrumentālistu Kristapu Vanadziņu, basģitāristu Edvīnu Ozolu un sitaminstrumentālistu Kasparu Kurdeko.

Vairākkārtējais Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas laureāts, saksofonists, komponists un aranžētājs Artis Gāga savā radošajā darbībā jau sen ir spēris soli ārpus klasiskās mūzikas rāmjiem, izmēģinot spēkus dažādos mūzikas stilos un īpašu vietu atvēlot improvizācijai. Gāga kā solists uzstājies kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas orķestri un citu valstu simfoniskajiem orķestriem. Mūziķis koncertējis Japānā, ASV, Kanādā un daudzās Eiropas valstīs. Gāgas radošā darbība paralēli solokoncertiem turpinās ciešā sadarbībā arī ar tādiem spožiem Latvijas mūzikas un skatuves māksliniekiem kā kontrtenoru Sergeju Jēgeru, horeogrāfi Olgu Žitluhinu, vokālo grupu "Schola Cantorum Riga" un citiem.

Biļetes un abonementus uz festivālu „Liepājas vasara” var iegādāties visās „Biļešu Paradīzes” kasēs un stundu pirms koncerta tā norises vietā.

Plašāka informācija par festivālu atrodama Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapā www.lso.lv.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV