Svētdiena, 31.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Jūsma, Alīda;

Biruta Ozoliņa un DJ Monsta koncertēs Vakarbuļļu pludmalē

Easyget.lv, 29.08.2013. 10:28

Sestdien, 31.augustā, plkst.20.00 Vakarbuļļu pludmalē notiks Latvijas jauno dzejnieku lasījumi, kā arī Birutas Ozoliņas un DJ Monsta koncerts.
Biruta Ozoliņa un DJ Monsta koncertēs Vakarbuļļu pludmalē

Pasākums notiks Seno ugunskuru nakts ietvaros, kad saulrieta laikā Baltijas jūras krastā ikviens tiek aicināts iedegt ugunskuru, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru un vienlaicīgi atvadīties no vasaras. Pasākums bez maksas.

„Ugunskuru nakts ir sena Ziemeļvalstu un ziemeļu tautu tradīcija, ko pārņēmusi arī Latvija. Akcijas galvenā doma ir likt cilvēkiem aizdomāties par to, cik trausls šobrīd Baltijas jūras stāvoklis. Pie ugunskura cilvēki aicināti izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru,” par Seno ugunskuru nakti stāsta nodibinājuma Rīga 2014 programmas vadītāja Aiva Rozenberga.

Vakarbuļļos ar dzejas lasījumiem saspēlē ar jūras šalkām un mūziķiem uzstāsies dzejnieki Artūrs Punte, Inga Gaile, Sergejs Timofejevs un Kārlis Vērdiņš. „Dzeja ir cieši saistīta ar stihijas tēmu, un ne velti krievu valodā abi šie vārdi ir fonētiski ļoti tuvi. Dzeja ir pieskaitāma valodas stihijai, kas applūdina grāmatas lappuses vai auditoriju telpā. Jūra kā stihija būtu stiprāka par dzeju, ja ar to cīnītos vai pretotos, tā vietā dzeja jūras krastā būs ar izpratni un pielāgošanos tās klātbūtnei,” raksturo A.Punte.

Apmeklētājus priecēs DJ Monsta un Birutas Ozoliņas brīvdabas koncerts (DJ Monsta - elektronika, Toms Poišs - kontra bass, Mikus Čavarts - perkusijas un Biruta Ozoliņa - kokle, vokāls). Mūziķi uzsver, ka dabas klātbūtne vienmēr koncertu padara īpašu un to lielā mērā veidos atnākušie cilvēki un vide, mūziķu izpildījumā visam pamatā liekot latviešu un latgaliešu tautas mūziku.

Vakarbuļļu pludmalē aicināti visi interesenti. Uz Vakarbuļļu pludmali kursē 3 un 36 maršruta autobuss (pietura „Pludmale”). Pasākums, kā arī auto un velo novietne pasākuma laikā būs bez maksas. Apmeklētājus Galleria Rīga cienās ar siltajiem dzērieniem.

Seno ugunskuru nakts visās valstīs ap Baltijas jūru notiks vienlaicīgi.

Foto: Biruta Ozoliņa albuma prezentācijā. Foto (c) Gunita Kļava

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV