Sestdiena, 19.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Verners, Muntis;

„Aijā, žūžū” iekļauta pasaules šūpuļdziesmu izlasē

Easyget.lv, 07.10.2013. 09:08

Latviešu šūpuļdziesma „Aijā, žūžū” iekļauta pasaules šūpuļdziesmu izlasē un dziesmu grāmatā „Lullabies of the World”
„Aijā, žūžū” iekļauta pasaules šūpuļdziesmu izlasē

Kā senās dienās, tā šodien visā pasaulē miljoniem māmiņu, tētu un vecvecāku liek savus mazuļus gulēt ar sena rituāla palīdzību- dziedot tiem savas tautas iemīļotākās šūpuļdziesmas. Šūpuļdziesmu dziedāšana ir ļoti svarīgs elements mazuļa un vecāku emocionālās saites stiprināšanā.

Dziedātāji un instrumentālisti no visas pasaules ir ierakstījuši savas dzimtenes populārākās un visbiežāk dziedātās šūpuļdziesmas ekskluzīvā dziesmu kolekcijā „Lullabies of the World”. Šūpuļdziesmu pavadījumi ir iespēlēti ar autentiskiem konkrētās tautas instrumentiem. Albumā ir iekļautas šūpuļdziesmas no Armēnijas, Beļģijas, Vācijas, Ķīnas, Somijas, Francijas, Grieķijas, Indijas, Itālijas, Japānas, Korejas, Libānas, Jaunzēlandes, Ziemeļamerikas, Norvēģijas, Portugāles, Krievijas, Spānijas, Dienvidāfrikas, Čehijas, Turcijas, Ungārijas, ebreju šūpuļdziesma un arī latviešu tautasdziesma „Aijā, žūžū”, ko iedziedājusi Berlīnē dzīvojošā dziedātāja un dziesmu autore no Latvijas Diana Moon Cerne.

„Aijā, žūžū” melodija kombinācijā ar manu dziedājumu un latviešu autentisko kokli padarīja šo dziesmu par vācu producentu pilnīgu albuma favorītu. Nu mūsu „Aijā, žūžū” sasniegs visas pasaules mazuļu austiņas. Esmu ļoti gandarīta par to,” stāsta dziedātāja. „Mūsu Latvija ir maza valsts, bet mums ir ļoti skaista mūzika, talantīgi cilvēki un man ļoti gribētos, lai mēs latvieši nekad nebaidītos rādīt citiem to skaisto, kas mums ir, un lepotos ar mūsu bagāto tautas pūru,” saka Diana.

Notikumu pozitīvi vērtē arī Latvijā dzīvojošie. Latviešu televīzijas un radio raidījumu vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare radio Star FM ēterā, sarunas laikā ar Dianu Moon atzina: „Dziesma ir iedziedāta godam, tā sirsnīgi. Nav sabojāta ar kaut kādu griezīgu balsi, un grāmata ir tiešām brīnišķīga.”

Carus izdevniecībā klajā laistā „Lullabies of the World” mūzikas albuma angliskā versija un ilustrētā nošu grāmata tika izdota septembrī un no 7. oktobra ir pieejama ITunes, Ebay, Amazon. com un citos interneta veikalos visā pasaulē, kā arī www.carus-verlag.com mājas lapā.

„Lullabies of the World” grāmata ir 128 lapaspuses bieza, un tajā ir apkopota 51 šūpuļdziesma no 37 pasaules valstīm ar to notīm, oriģinālo tekstu, skaistām mazuļu bildēm, kā arī katras dziesmas tulkojumu angļu valodā un līdzi dziedāšanai paredzēto disku.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV