Ceturtdiena, 01.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Lāsma, Zanda, Zandis;

Jauniešu koris Balsis Latvijas koncertsēriju turpina ar koncertu „Kaisle latviskā”

Easyget.lv, 26.11.2013. 15:23

30. novembrī plkst.17:00 Mazajā Ģildē Jauniešu koris Balsis aicina uz koncertu „Kaisle latviskā” ciklā „Bārda/ Butāns/ Maskats/ Vītols/ Ziedonis”.

2010. gadā Jauniešu koris Balsis uzsāka ieceri – veidot īpašu latviešu komponistu un dzejnieku programmu koncertciklam Latvijā. 17 koncertos jau izskanējusi Ojāra Vācieša un Artura Maskata programma "Klavierkoncerts" un Valta Pūces cikls „Gadalaiku dziesmas“ ar Neibarta, Zanderes, Aizpurietes, Brūvera dzeju.

Šogad sagatavota gan žanriski, gan noskaņu un vizuālā ziņā krāsaina programma, kur kormūzika harmoniski savijas ar deju.

Programmā iekļauts latvju romantiskās dzejas emocionālākā pārstāvja Friča Bārdas mazāk zināmo – kaislīgo, ugunīgo, dažbrīd brutālo dzejas rindu traktējums mūzikā, ko 1914. gadā radīja 2013. gada jubilārs Jāzeps Vītols. Tās ir „Trīs čigānu dziesmas” – Mīlestības dziesma, Brūnās naktis un Brālis mēness. 2005. gadā, šīm pašām dzejas rindām pievienojot Manas rokas, Plaukstošas meitenes un Sapņotājs pāžs, Pēteris Butāns radīja savu, vēl ugunīgāku un kaismīgāku versiju tango ritmos. 2011. gadā, viens no mūsdienu spilgtākajiem teātra mūzikas un dejas ritmu komponistiem, Arturs Maskats radīja trauslu, liegu, romantisku skatu uz Imanta Ziedoņa dzeju valša ritmā, radot vienlīdz smeldzīgu un caurspīdīgu noskaņu gleznas. Ciklā iekļautas Viegli, Šajā vasarā, Es gribu ar Tevi.

Koncertā līdzās korim piedalīsies dejotāja Ieva Kemlere, instrumentālais ansamblis Tango Sin Quinto, diriģents - Ints Teterovskis.

Koncerta programmā:

  • Jāzeps Vītols/Fricis Bārda „Trīs čigānu dziesmas”
  • Arturs Maskats/Imants Ziedonis „Ziedoņa valši”
  • Pēteris Butāns/Fricis Bārda „Sešas dziesmas ar Friča Bārdas dzeju”

Biļetes var iegādāties Mazās Ģildes kasē. Biļetes cena Ls 1/ €1.42.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV