Svētdiena, 31.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Jūsma, Alīda;

Swedbank koris jubilejas koncertā īstenos projektu "Virtuālais koris"

Easyget.lv, 04.12.2013. 09:17

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku koru karu pirmās vietas ieguvējs, daudzu starptautisku koru konkursu laureāts Swedbank koris aicina uz kora 10 gadu jubilejas koncertu „Pastāvēs, kas pārvērtīsies” 13. decembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā plkst. 19:00.

Svētku koncertā kora draugi, atbalstītāji, bijušie dziedātāji, mūzikas mīļotāji un citi interesenti ir laipni aicināti kopīgi svinēt kora 10 gadu pastāvēšanas svētkus. Par koncerta repertuāru īsumā var teikti – dzimšanas dienās vislielākais prieks ir tad, ja visi mīļie un tuvie cilvēki ir blakus un izbauda mirkli kopā ar gaviļnieku. Tāpēc koncerta repertuārā iekļauti gan labi zināmi popmūzikas skaņdarbi, gan retāk atskaņota klasika, kā arī Ziemassvētku dziesmas, par vienojošo elementu izvēloties tieši optimisma un prieka klātbūtni mūzikā, informe kora pārstāve Ilga Sokolova.

Koncerta pirmajā daļā, piedaloties arī citiem Latvijas labākajiem amatierkoriem, tiks īstenots projekts “Virtuālais koris”. Tā būs virtuāla platforma, kurā iekļautas ikvienam latvietim zināmas koru dziesmas un kas ļaus interesentiem iejusties koristu lomā, mācīties dziedāt un vērtēt savas dziedāšanas prasmes. Šajā projektā dalību ņems arī Dziesmu svētku virsdiriģenti.

Koncerta turpinājumā koris atskatīsies uz 10 gadu laikā paveikto, kā arī priecēs klausītājus sev vēl neierastā ampluā.

„Swedbank kora” mākslinieciskais vadītājs Artūrs Ancāns norāda, ka 10 gadu dzimšanas diena korim, kura aizsākumi meklējami bankas darbinieku vidū, ir ievērojams vecums. „Ne velti koncerta nosaukumā izmantota dižā dzejnieka Raiņa mūžam akuālie vārdi „pastāvēs, kas pārvētīsies”. Desmitgades slieksnis ir nopietna norāde uz to, ka ir iespējams mainīties un pārmainīties, augt un attīstīties, un ka tas ir pat nepieciešams. Tāpēc koncerta laikā paziņosim arī par kādām ļoti būtiskām pārmaiņām,” stāsta A. Ancāns.

Ieeja koncertā būs bez maksas, kā tas ir tradicionāli „Swedbank kora” koncertos.

Jubilejas sezonas otrajā pusē plānoti vairāki nozīmīgi koncerti un konkursi – gan jau ierastā pavasara sezonas dalība starptautiskā koru koncertā, gan, protams, dalība Pasaules koru olimpiādē, kas nākamā gada vasarā norisināsies Rīgā. Turpinot gadu gaitā ierastās tradīcijas, janvārī notiks sezonas otrā jauno dalībnieku atlase un uzņemšana.

Vairāk informācijas: http://www.swedbankkoris.lv

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV