Sestdiena, 11.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Svens, Leonora;

Jānis Ozols aicina sagaidīt astroloģiskās ziemas sākumu koncertā „Ziema”

Easyget.lv, 09.12.2013. 12:14

Jauniešu koris Maska diriģenta Jāņa Ozola vadībā ziemas saulgriežus ieskandinās Rīgas jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā koncertā „Ziema”.

Zīmīgi, ka koncerta sākums sakritīs ar ziemas iestāšanos – 21. decembrī plkst. 19.11. Jau tradicionāli koris sadarbojas ar labākajiem Latvijas mūziķiem, arī šogad svētku sagaidīšana tiks ietērpta jaunās skaņās, kad korim pievienosies Latvijas labākais koklētāju ansamblis Balti un solisti Ieva Kerēvica un Jānis Strazdiņš (Latvijas Radio koris), veidojot jaunu koru un instrumentālās mūzikas skanējumu, kas atklāsies īpaši šim sastāvam radītā oriģinālmūzikā – Lauras Jēkabsones darbā ”Advent Story”. Tas būs pirmatskaņojums muzikālam stāstam, kas vēsta par ziemu – no adventes laika līdz pat Kristus dzimšanai. Mūzika, kuras noskaņā dominē kontrasti, ko rada dažādība izpildītāju sastāvā, kā arī telpas akustikas īpatnības un ritma perkusiju izmantojums. Tie būs muzikālu ciklu stāsti, kuri aizvedīs tuvākās un tālākās adventes noskaņās un pārdomās.

Jauniešu koris Maska un diriģents Jānis Ozols ir radoša un atraktīva savienība, kam raksturīga īpaša muzikalitāte un uzdrīkstēšanās būt atšķirīgiem, radot jaunas interpretācijas un sadarbības ar citiem mūziķiem. Šovasar notikušo XXV Dziesmu svētku koru karos Maska ieguva pirmo vietu, ierindojoties piecu labāko Latvijas jaukto koru vidū. Koris kā vienīgais no jaukto koru kategorijas tika izvirzīts Pasaules koru olimpiādes, kas notiks 2014.gadā Rīgā, čempionu kārtai.

Koklētāju ansamblis Balti (vadītāja Valda Bagāta) ir šīs vasaras Dziesmu svētku koklētāju ansambļu konkursa Lielās balvas laureāti un pirmās vietas ieguvēji augstākās grūtības pakāpes kategorijā.

Laura Jēkabsone, plašāk zināma kā vokālās grupas Latvian Voices dziedātāja un mākslinieciskā vadītāja, vairāku oriģinālkompozīciju un aranžiju autore. Latvian Voices ir 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas – Rīgas, un arī 2014. gada Pasaules koru olimpiādes muzikālais simbols.

Biļetes pieejamas visās „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV