Pirmdiena, 13.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Margarita, Margrieta;

Emīla Dārziņa jauktais koris dāvina Ziemassvētku nakts izjūtas mūzikā

Easyget.lv, 25.12.2013. 12:01

Svinot pārdomu un miera svētkus, Emīla Dārziņa jauktais koris (iepriekš pazīstams kā Swedbank koris) dāvina komponista Riharda Dubras „Ziemassvētku oratorijas” ierakstu, kuru jebkurš interesents bez maksas var lejuplādēt kora mājas lapā.

Skaņdarbs pirmo reizi izskanēja pirms diviem gadiem, kad Rīgā, Sv. Jēkaba katedrālē notika tā  pasaules pirmatskaņojuma koncerti, kurus Latvijas pasākumu producentu asociācija (LaPPA) atzina par 2011. gada labāko jaundarbu (priekšnesumu), bet izdotais ieraksts šogad iesniegts vērtējumam Gada mūzikas ierakstu balvai kā labākais akadēmiskās mūzikas albums.

Ikviens interesents ir laipni aicināts saņemt arī savu „Ziemassvētku oratorijas” ieraksta kopiju, ko iespējams lejupielādēt bez maksas kora mājas lapā http://www.darzinakoris.lv.

„Ziemassvētku oratorija” aicina klausītāju piedzīvot brīnišķīgas Ziemassvētku nakts izjūtas, kuru pamatā ir sapņošana, viegla laimes izjūta, cerības, mierinājuma un absolūtas mistikas klātbūtne. Komponists Rihards Dubra uzskata, ka viņa mūzika ir vairāk filozofiska nekā parasti pieņemts, jo interesē pamatā tieši Ziemassvētku nakts izjūtas, nevis Ziemassvētku rīta jautrība. Saturiski oratorija iedalāma trīs daļās: pirmā daļa ir kā pareģojums par to, kas sagaidāms, vairāk jaušama mistikas klātbūtne. Tās otrajā daļā risinās paši Ziemassvētku nakts notikumi, bet savukārt trešā daļa ir kā maza skice par to prieku, kas mūs piemeklējis.

Ierakstā piedalās Emīla Dārziņa jauktais koris (Swedbank koris), Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, Latvijas Nacionālās operas solisti Viesturs Jansons un Laura Grecka, kā arī Gadsimtu orķestris, kas dibināts ar mērķi iesaistīties dažādos muzikālajos projektos un vokāli instrumentālu skaņdarbu atskaņojumos, un tā sastāvā muzicē profesionāli mūziķi no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Latvijas Nacionālās operas orķestra un pūtēju orķestra „Rīga”.

Emīla Dārziņa jauktais koris ir Swedbank kora jaunais nosaukums. Atzīmējot savu 10 gadu pastāvēšanas jubileju, 2014. gadu koris sagaida ar jaunu vārdu, kas vēl vairāk iezīmē kora augsti uzstādīto mērķi būt par Latvijas amatierkoru paraugkori un vēlmi popularizēt latviešu kordziedāšanas tradīcijas, komponistus un Latvijas vārdu pasaulē. 2014.gadā koris plāno piedalīties starptautiskā kormūzikas konkursā, Pasaules koru olimpiādē, kā arī īstenot vēl nebijušu projektu kormūzikas pasaulē „Virtuālais koris”, kura mērķis ir attīstīt koru kustību gan Latvijā, gan pasaulē. Ieraksti „Virtuālajam korim” tapa 13. decembrī notikušajā Swedbank kora 10 gadu jubilejas koncertā, piedaloties Latvijas labākajiem koriem un virsdiriģentiem.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV