Otrdiena, 14.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Ritvars, Oskars, Anvars;

Stūrī zēvele aicina uz koncertu Liepājā un drīzumā izdos pirmo albumu

Easyget.lv, 08.01.2014. 12:36 | komentāri (1)

18. janvārī Liepājas radošajā telpā „Ideju bode” koncertēs muzikālā apvienība "Stūrī zēvele"; šī gada sākumā dienasgaismu ieraudzīs grupas pirmais studijas albums "Labrīt!".
Stūrī zēvele aicina uz koncertu Liepājā un drīzumā izdos pirmo albumu

Ansambli „Stūrī zēvele” 2006. gadā dibinājuši jaunieši, kas viens otru pazīst kopš agras bērnības, uzauguši kopā Kuldīgā, mācījušies vienā skolā, pavadījuši laiku nekomerciālās kultūras attīstības centrā „Zabadaks”, kuru arī varētu dēvēt par ansambļa darbības sākumposmu. 

„Kaut arī esam ieturējuši vairākas diezgan lielas pauzes, sastāva maiņas, joprojām saglabājam šīs grupas eksistenci, kā arī pilnveidojam skanējumu un repertuāru. Romantiskā noskaņa dziesmās, iespējams, ir radusies no vides, kurā esam pavadījuši savu bērnību un pusaudžu gadus. Mazpilsētas šarms, daba, ģimenes sajūta, tas viss ir atstājis lielu iespaidu uz mums un arī kompozīcijām. Pamatā visas dziesmas ir radušās mājas apstākļos. Melodijas, dziesmu uzbūve un vīzija, kā tas viss varētu izklausīties, ir manā pārziņā, tekstus visbiežāk piedāvā vokāliste Kate. Tekstos jūtama liela ietekme no tādiem pašmāju dzejniekiem kā K. Elsbergs, O. Vācietis, F. Bārda u.c.,” atzīst grupas dalībnieks Klāvs Lauls.

Lūdzot raksturot, cik tālu sniedzas „Stūrī zēvele” auditorija, Klāvs Lauls stāsta, ka „nekad nav bijis pašmērķis ar savām dziesmām nokļūt Latvijas populārās mūzikas atpazīstamības fokusā. Pieturamies pie tā, lai tas, ko mēs radām, patīk mums pašiem. Ja tas uzrunā vēl kādu, mēs tikai par to priecājamies un esam pagodināti. Pirms gada bijām izbraukuši nelielā Skandināvijas tūrē projekta "Baltic waves" ietvaros, sniedzām koncertus Igaunijā, Somijā, Zviedrijā un Dānijā, tā kā esam ar savu vārdu iepazīstinājuši cilvēkus arī ārpus Latvijas robežām”.

Ikdienā grupa mēģina nelielā telpā Āgenskalnā, kur savus radošos procesus veic arī grupa "Baložu pilni pagalmi". Līdz šim „Stūrī zēvele” izdevusi nelielus dziesmu apkopjumus, kas ir ierakstīti guļamistabā ar diviem mikrofoniem. Šos ierakstus mūziķi paši neuztverot īpaši nopietni, vienkārši nav vēlējušies aizmirst šīs dziesmas, tādēļ tās iemūžinājuši. Bet Klāvs Lauls ar prieku saka, ka jau šī gada sākumā dienasgaismu ieraudzīs „Stūrī zēvele” pirmais studijas albums "Labrīt!". Tajā iekļautas 11 kompozīcijas, kuras, viņuprāt, ir izturējušas laika pārbaudi un ir gatavas beidzot nonākt pie klausītājiem.

Koncerta sākums sestdien, 18. janvārī, radošajā telpā „Ideju bode” pulksten 19:00. Ieejas maksa: 3 eiro. Adrese: Teodora Breikša iela 41, Liepāja.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV