Otrdiena, 20.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Leonīda, Leonīds;

Foto: Atvērta Raimonda Paula dziesmu nošu grāmata

Easyget.lv, 13.01.2014. 12:05

Svētdien Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē, sveicot komponistu Raimondu Paulu 78. dzimšanas dienā, notika neformāls Maestro jaunākās nošu grāmatas „100 populārākās un jaunākās dziesmas” atvēršanas pasākums.
Foto: Atvērta Raimonda Paula dziesmu nošu grāmata

Galerijas:

Sveikt Maestro dzimšanas dienā un atvērt jauno grāmatu „Izdevniecība MicRec” bija aicinājusi tos mūziķus, kuri pērnajā rudenī piedalījās koncertprogrammā „Nekur nav tik labi ka mājās” un kopā ar komponistu sniedza sirsnīgus koncertus pārpildītās koncertzālēs lielākajās Latvijas pilsētās.

Pasākumu ievadīja „Dzeguzītes” apsveikuma dziesma, pēc kuras „Baltajā zālē” kopā sanākušie mūziķi vienojās kopīga dziesmā „Daudz baltu dieniņu”. Pie Maestro paša savulaik Nacionālajam teātrim dāvātajām klavierēm šoreiz muzicēja jaunais un talantīgais pianists Toms Juhņevičs, kura pērn izdotais klaviermūzikas albums „Emotions” ir nominēts Mūzikas Ierakstu Gada balvai „Zelta Mikrofons 2013” un kuram labus vārdus veltīja arī vakara gaviļnieks. Toms arī sev raksturīgā manierē vakar izpildīja savu versiju dziesmai „Svētvakars”.

Maestro sniedza autogrāfus un katram ierakstīja kādu vēlējumu.

Jaunajā nošu grāmatā apkopotas paša komponista izvēlētas dziesmas no „zelta” repertuāra ar dzejnieku Alfrēda Krūkļa, Imanta Ziedoņa, Jāņa Petera, Vizmas Belševicas, Austras Skujiņas, Leona Brieža un citu dzejnieku tekstiem, kā arī pašas jaunākās dziesmas no teātru izrādēm „Sudraba slidas”, ”Marlēna”, „Trubadūrs uz ēzeļa” un „Leo. Pēdējā bohēma”.

Nošu grāmata būs pieejama gan atsevišķi, gan arī īpašā komplektā, kurā ietilpst arī CD ar 20 populāru Maestro dziesmu fonogrammām jeb instrumentālajiem pavadījumiem. Komplekts būs īpaši noderīgs skolu vokālajiem kolektīviem, bērnu ansambļiem, solistiem un ikvienam, kurš instrumentālo versiju pavadījumā dziesmas varēs izpildīt pats. CD iekļautas gan tā saucamās „karaoke” versijas, gan arī vairāku pazīstamu izpildītāju ieskaņotās oriģinālās instrumentālās fonogrammas, starp kurām tādu dziesmu kā „Mēmā dziesma”, „Viss nāk un aiziet tālumā”, „Kūko, kūko dzeguzīte”, „Cāļus skaita rudenī” pavadījumi. Grāmatas ievadvārdus rakstījusi muzikoloģe Daiga Mazvērsīte.

Grāmata un CD no šonedēļas būs pieejami visās Latvijas grāmatnīcās un jau tagad ir pasūtāmi micrec.lv mājas lapā.

Foto: Raimonda Paula nošu grāmatas atvēršana. Foto (c) Oskars Ludvigs/ MicRec

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV