Ceturtdiena, 06.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Monika, Zilga, Zilgma;

Aicina uz Barikāžu atcerei veltītu koncertu Rīgas Domā

Easyget.lv, 17.01.2014. 09:21

20. janvārī viens no lielākajiem Barikāžu atcerei veltītajiem pasākumiem notiks Rīgas Domā – koncerts „Vakara saullēkts”.

Koncerta, kura klausītāji aicināti pakavēties atmiņās par kopīgo pagātni, 1991. gada janvāra notikumiem un par ceļu uz neatkarību „Vakara saullēkts” caurviju dzīpars būs koklētājas Laimas Jansones muzicēšana. Rīgas kamerkoris „Ave Sol” dziedās latviešu kormūzikas klasiku - Jēkaba Graubiņa, Jurjānu Andreja un Emiļa Melngaiļa latviešu tautasdziesmu apdares, kā arī Pētera Barisona un Jāzepa Vītola kordziesmas. No mūsdienu repertuāra „Ave Sol” sniegumā varēs dzirdēt Pētera Plakida skaņdarbu „Tavas saknes tavā zemē” ar Vizmas Belševicas dzeju, kā arī Ērika Ešenvalda kompozīciju „O salutaris hostia”. Rīgas kamerkori „Ave Sol” šajā koncertā diriģēs Andris Veismanis, kurš 2013. gada rudenī kļuva par kora galveno diriģentu.

Klausītājus koncerta laikā priecēs arī „Ave Sol” solistes Sniedze Kaņepe, Santa Stalidzāne un Aija Veismane, kuru trio izpildījumā skanēs dziesmas „Skaņu balsu es palaidu” un „Dzied’ pa priekšu, brāļu māsa”.

Koncertā piedalīsies arī „Sinfonietta Rīga” stīgu kvartets, atskaņojot slavenā amerikāņu minimālista Filipa Glāsa meditāciju un kopā ar Laimu Jansoni improvizējot tēlainu skici „Saullēkts”. Stīgu kvartetā spēlē Valsts kamerorķestra „Sinfonietta Rīga” mūziķi Kristiāna Šīrante, Agnese Kanniņa-Liepiņa un Kārlis Klotiņš, kā arī altists Pēteris Trasuns.

Programmu kuplinās solistes Ievas Paršas skanīgā balss un aktiera Ulda Anžes lasītās dzejas un prozas rindas. Pirms koncerta klausītājus uzrunās mācītājs Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš.

Koncerta sākums plkst. 18.00, un ieeja tajā ir bez maksas.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV