Sestdiena, 15.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Dzelde, Zenta, Zelda;

Izsludināts talantu konkurss „Ineses Galantes Talanti.LV”

Easyget.lv, 12.02.2014. 16:08

Ineses Galantes Fonds, turpinot misiju atbalstīt klasisko mūziku, organizē vērienīgu talantu konkursu „Ineses Galantes Talanti.LV”.

„Ineses Galantes Talanti.LV” būs pirmais šāds konkurss klasiskās mūzikas žanrā Latvijā, kur meklēs un prezentēs labākos no labākajiem, lai Latvija varētu iepazīt un lepoties ar saviem patiesajiem dārgakmeņiem, norāda konkursa rīkotāji.

Konkurss „Ineses Galantes Talanti.LV” tiek atklāts un izsludināts 12. februārī, tajā būs gan klasiskās mūzikas, gan džeza kategorijas. Paredzēta video ierakstu iesūtīšana, pusfināli reģionu pilsētās, skatītāju balsojums un fināls Rīgā. Konkursu organizē Ineses Galantes Fonds sadarbībā ar Olainfarm un ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu. Tāpat ļoti nozīmīga ir sadarbība ar Latvijas Pašvaldību savienību, kas palīdzēs konkursam izskanēt visā Latvijā, kā arī mūsu informatīvo partneru atbalsts.

„Talantiem ir nepieciešams atbalsts, uzmanība, iespējas un novērtējums. Mūsu fonds darīs visu iespējamo, lai par jaunajiem talantiem uzzina gan Latvijā, gan pasaulē,” pauž operdziedātāja Inese Galante.

Konkurss ir iecerēts maksimāli demokrātisks, lai tajā varētu piedalīties plašs interesentu loks no visas Latvijas. Video materiāla nofilmēšana un augšupielādēšana internetā mūsdienās ir plaši pieejama izmantojot arī mobilās tehnoloģijas. Lai konkursantiem būtu vieglāk tikt uz pusfinālu, žūrijas noklausīšanās paredzēta četrās reģionu pilsētās. Tāpēc organizatori paredz lielu atsaucību, un tic, ka šis konkurss izcels saulītē jaunus talantus.

Konkursā var piedalīties vokālisti (bez vecuma ierobežojuma) divās kategorijās - klasiskais vokāls un džeza vokāls, kā arī instrumentālisti divās kategorijās - mūzikas skolu audzēkņi (visi instrumenti) un mūzikas vidusskolu audzēkņi (visi instrumenti). Uzaicinājums piedalīties konkursā tiks nosūtīts visām Latvijas mūzikas skolām, mūzikas vidusskolām un augstskolām.

Konkurss noritēs vairākās kārtās. Pirmajā kārtā līdz 31.martam dalībniekiem ir elektroniski jāiesūta saite uz video (youtube) ar brīvas izvēles programmas ierakstu līdz 10 minūtēm.

Iesūtītos video izvērtēs žūrija, un labākie dalībnieki tiks aicināti uzstāties pusfinālā četrās Latvijas pilsētās.

Pusfināli Cēsīs, Ventspilī, Rēzeknē un Rīgā

Otrajā konkursa kārtā būs jāatskaņo brīvas izvēles divi kontrastējoši skaņdarbi līdz 15 minūtēm. Noklausīšanās notiks 6. un 9. maijā Rīgas trešajā mūzikas skolā, 7. maijā Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, 8. maijā Ventspils mūzikas vidusskolā un 10.maijā Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skolā.

Labākie pusfinālisti iekļūs finālā, kas noritēs Rīgā. Notiks arī skatītāju balsojums internetā, kas ļaus noteikt skatītāju simpātiju.

Konkursa kulminācija būs fināls Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā 18. maijā.

Konkursu vērtē profesionāla žūrijas komisija, kuras sastāvu apstiprina Ineses Galantes Fonds. Konkursa vērtēšanas kritēriji ir šādi: personība, repertuāra izvēle, mākslinieciskais izpildījums un tehniskais izpildījums.

Balvās – uzstāšanās „Summertime” festivālā, mācību stipendijas un naudas balvas

Visās konkursa kategorijās tiks pasniegti godalgoto laureātu diplomi, naudas balvas pirmo triju vietu ieguvējiem - attiecīgi 500, 300 un 100 EUR apmērā. Tāpat pirmo trīs vietu ieguvēji katrā kategorijā balvā iegūs mācību stipendiju 100 EUR mēnesī uz pusgadu. Visnozīmīgākā balva visu četru kategoriju uzvarētājiem būs uzaicinājums uzstāties festivālā "Summertime - aicina Inese Galante" Dzintaru koncertzālē augustā. Apkopojot publikas balsojuma rezultātus tiks piešķirta "Publikas simpātijas" balva - 500 EUR ceļojuma dāvanu karte kāda mūzikas pasākuma apmeklējumam.

Nolikums un papildu informācija par talantu konkursa norisi ir pieejama konkursa mājas lapā www.inesesgalantestalanti.lv. Tajā arī tiks publicēti pusfinālam izvirzītie konkursa video.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV