Svētdiena, 27.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Ilgonis, Ādolfs;

Koris Kamēr... pirmatskaņos programmu "Amber Songs"

Easyget.lv, 19.02.2014. 11:46

15. un 16. martā Latvijas Universitātes Lielajā aulā pirmatskaņojumu piedzīvos jauniešu kora Kamēr... jaunākā programma "Amber Songs".
Koris Kamēr... pirmatskaņos programmu "Amber Songs"

Koncertprogramma tapusi Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīga 2014 programmas tematiskās līnijas Dzintara ādere ietvaros, vēsta kora Kamēr... direktore Kristīne Zvirbule.

Programmas nosaukums cēlies no metaforas par dzintaru kā latviešu skaistāko dārgakmeni un tautasdziesmu kā mūsu nemateriālā mantojuma lielāko dārgumu.

Projekta "Amber Songs" centrā ir visdažādākās latviešu tautasdziesmas, kuras īpaši projektam vienā izlasē pēc to melodiskās un tematiskās dažādības atlasīja etnomuzikologs Valdis Muktupāvels, un kurām pēc kora Kamēr... un diriģenta Jāņa Liepiņa aicinājuma rakstījuši apdares 17 komponisti no visas pasaules, par pamatu ņemot vēsturiskā Dzintara ceļa valstis un sarakstu radoši papildinot.

Diriģents Jānis Liepiņš par jauno programmu saka, ka "komponistu apdares ir tik dažādas un pārsteidzoši interesantas, atklājot mums zināmajās un mazāk pazīstamajās tautasdziesmās to austrumniecisko, rietumniecisko, ziemeļu un dienvidu raksturu, parādot, cik universālas un ikvienam saprotamas savās melodiskajās intonācijās ir latviešu dziesmas. Protams, šajā projektā mēs varam novērtēt arī katra komponista īpašo rokrakstu un individuālo pieeju latviešu folkloras interpretācijai".

Projektā "Amber Songs" latviešu tautasdziesmas apdarinājuši komponisti: Vladimirs Martinovs (Krievija), Ksavjers Sarasola (Spānija, Basku valsts), Gabriels Džeksons (Lielbritānija), Param Vir (Indija/ Lielbritānija), Kasija Glovicka (Polija), Nikolass Lenss (Beļģija), Pēteris Vehi (Igaunija), Vitauts Miškinis (Lietuva), Jans Sandstrēms (Zviedrija), Henriks Odegārds (Norvēģija), Francis Hercogs (Austrija), Mihaels Ostrziga (Vācija), Ītens Sperijs (ASV), Gilads Hohmans (Izraēla), Hasans Udžarsu (Turcija), Pēteris Plakidis un Evija Skuķe (Latvija). Teju visi komponisti būs klāt arī pasaules pirmizrādes koncertos 15. un 16. martā.

Projekta mākslinieciskais vadītājs ir kora Kamēr... diriģents Jānis Liepiņš, mākslinieks Ilmārs Blumbergs, koncerta režisors Roberts Rubīns, bet konsultants ir etnomuzikologs Valdis Muktupāvels.

Koncerti notiks 15. un 16. martā Latvijas Universitātes Lielajā aulā plkst. 19.00.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā bilesuparadize.lv.

Foto: Koris Kamēr... koncertā Lielajā aulā. Foto no LU fotoarhīva

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV