Pirmdiena, 02.Augusts 2021. » Vārdadienas svin: Stefans, Normunds;

Rudenī atklās jaunu koncertzāli “Rīga”

Easyget.lv, 20.02.2014. 13:28 | komentāri (1)

20. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā durvis vērs jauna koncertzāle “Rīga”.
Rudenī atklās jaunu koncertzāli “Rīga”

Koncertzāle “Rīga” būs savulaik populārās, bet nu jau vairākus gadu desmitus plašākai sabiedrībai nepieejamas kultūras telpas atdzimšana, norāda Juris Millers.

1955. gadā uzbūvētā zāle daudzus gadus kalpoja ne tikai kā zinātnieku sapulču, bet arī kā teātra izrāžu un koncertu norises vieta – te bija profesionāli aprīkota skatuve,vienīgā amfiteātra tipa zāle Latvijā ar izcilu akustiku un pat speciāli izbūvēta orķestra bedre, par ko īpaši priecājās Latvijas Filharmonijas mūziķi, kas te bija raduši mājvietu Lielās Ģildes rekonstrukcijas laikā. Pagājušā gada 70. gados toreizējās LZA vadības attieksme pret zāles izmantošanu bija skeptiska, tādēļ skatuve un orķestra bedre tika aizbūvētas, tādejādi laupot Rīgas un Latvijas kultūras dzīvei pieejamu telpu.

Šī gada 20. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielā zāle tiks atkal padarīta pieejama ne tikai zinātniekiem, bet arī plašākai sabiedrībai, kas te varēs baudīt virkni koncertu un teātra izrāžu – jau kā koncertzālē “Rīga”.

“Ilgus gadus strādājot koncertu un teātra izrāžu producēšanas jomā bieži esmu saskāries ar telpu deficīta vai pieejamo telpu nepiemērotā aprīkojuma jautājumu, kas būtiski sadārdzināja pasākumu rīkošanu un attiecīgi – veidoja biļešu cenu. Jaunā koncertzāle “Rīga” padarīs bagātāku ne tikai Rīgas, bet arī visas Latvijas kultūras dzīvi un kļūs par vienīgo jaunatklāto un paliekošo kultūras objektu Rīgā gadā, kad mūsu galvaspilsēta skaitās Eiropas Kultūras galvaspilsēta”, teic projekta virzītājs Juris Millers. “Skeptiskākajiem skauģiem, varu arī uzreiz pateikt – šim projektam jau ir saņemti gan Rīgas Būvvaldes, gan Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, gan Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, gan citi nepieciešamie saskaņojumi.”

Zāles labiekārtošanas un renovācijas darbi sāksies tuvākajās nedēļās, lai jau 20. septembrī sagaidītu skatītājus jaunajā zālē. Kopējās projekta izmaksas ir aptuveni 300000 EUR un projekts tiek realizēts tikai par privātiem līdzekļiem, bez pašvaldības vai valsts budžeta atbalsta. Jāpiezīmē, ka atklāšanas konecrtā uz skatuves redzēsim daudzas skatuves leģendas, tostarp māksliniekus, kuri te uzstājās pirms vairākiem gadu desmitiem. Zāles ietilpība pārsniegs 700 skatītāju vietas. Remonta gaitā tiks renovēts skatītāju zāles griestu un sienu krāsojums, nomainīti skatītāju zāles krēsli, kā arī atjaunota skatuve un orķestra bedre.

Jau šobrīd skatītājiem ir pieejamas biļetes uz virkni pasākumu, kas norisināsies koncertzālē “Rīga” – atklāšanas koncerts, rokopera “Lāčplēsis”, grupas “Credo” 40 gadu jubilejas koncerts, mūzikli “Eslingena” un “Cukurs. Herberts Cukurs”, Zigmara Liepiņa muzikālā izrāde “Žanna d’Arka”, Ziemassvētku koncerts “Rīgas Ziemassvētki”, kā arī teātra izrādes “Face Book. Post Scriptum”, “Gumijas Princis”, “Lidojums” un “Artmane”, u.c. Biļetes ir pieejamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv .

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV