Pirmdiena, 28.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Sergejs, Svetlana, Lana;

Latviju Eiropas koru sadziedāšanās festivālā Vīnē pārstāvēs koris Sōla

Easyget.lv, 10.03.2014. 08:44

Latviju Eiropas koru sadziedāšanās festivālā Vīnē 9. maijā pārstāvēs Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sōla”, kas uzvarējis Latvijas Televīzijas (LTV) veidotajā projektā „Latvija dzied!”.
Latviju Eiropas koru sadziedāšanās festivālā Vīnē pārstāvēs koris Sōla

Galerijas:

Laureātu noteica skatītāju telefonbalsojums un žūrijas – diriģenta, Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” mākslinieciskā vadītāja Māra Sirmā, grupas „Instrumenti” mūziķa Jāņa Šipkēvica un aktrises, režisores Rēzijas Kalniņas – vērtējums.

Kora „Sōla” sniegumu kopā ar Eiropas izcilākajiem koriem televīzijas skatītājiem būs iespēja vērot LTV tiešraidē no Vīnes 9. maijā.

Latvijas koru sacensībā „Latvija dzied!” piedalījās 2013. gada XXV Vispārējo Dziesmu un XV Deju svētku Koru konkursa „Koru kari” uzvarētāji – Lielās balvas pirmās un otrās vietas ieguvēji kori „Sōla”, „Balsis”, „Maska”, „Emīla Dārziņa jauktais koris” (bijušais “Swedbank koris”) un „Austrums” (koris „Kamēr” aizņemtības dēļ sacensībās piedalīties nevarēja). Katrs koris nacionālās atlases konkursā uzstājās ar vienu latviešu tautasdziesmu un autordziesmu pēc pašu izvēles. Sacensību tiešraidi vadīja LTV žurnālisti Karīna Rubene un Edgars Raginskis.

Projekts īstenots sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un nodibinājumu „Rīga 2014”, to atbalsta Eiropas Komisija.

Eiropas Raidorganizāciju apvienība organizē Eiropas valstu labāko jaukto koru sadziedāšanās pasākumu Vīnē 2014. gada 9. maijā – Eiropas dienā. Pasākums tiek organizēts ar mērķi aktualizēt Eiropas koru kultūras tradīcijas iespējami plašākā auditorijā, veicinot sadarbību un stimulējot vēlmi izzināt dažādo Eiropas valstu kultūras mantojumu.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV