Trešdiena, 23.Jūnijs 2021. » Vārdadienas svin: Līga;

Bērnības milicija un Gaujarts uzstāsies Pavasara koncertā 9K1 namā

Easyget.lv, 02.04.2014. 09:43

Gada siltākā perioda iestāšanos ar kopīgu koncertu 17. aprīlī klubā 9K1 nams nolēmušas atzīmēt divas no atpazīstamākajām Latvijas neatkarīgajām grupām - Gaujarts un Bērnības milicija.
Bērnības milicija un Gaujarts uzstāsies Pavasara koncertā 9K1 namā

Alternatīvās estrādes ansamblis Gaujarts muzicē kopš 2007.gada, izpildot grupas līdera Edgara Mākena dziesmas, kurām nereti izmantoti dzejnieku – Klāva Elsberga, Ojāra Vācieša, Mirdzas Ķempes u.c., dzejoļi. Grupa ir ierakstījusi divus dziesmu albumus - "Koncerts kultūras namā" un "Vibrācijas". Pēdējais Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvā atzīts par labāko 2011. gada ierakstu alternatīvās mūzikas kategorijā. Pērnā gada nogalē pēc koncertiem bagātas vasaras „Gaujarts” dalījās ar savu jaunāko veikumu – dziesmu „Svītriņas”, kas iezīmē jaunas muzikālās vēsmas ansambļa skanējumā. 17. aprīļa koncertā „Gaujarts” izpildīs gan darbus no izdotajiem albumiem, gan vairākas jaunas kompozīcijas, pie kuru ierakstīšanas grupa patlaban strādā.

Indie roka apvienība Bērnības milicija ieņem stabilu vietu Latvijas neatkarīgās mūzikas skatuvē jau vairāk nekā 10 gadus. Laika gaitā mainījies gan grupas sastāvs, gan skanējums - no sākotnējās psihodēlijas līdz daudz noteiktākai, spēcīgai un konkrētai, tomēr reizē arī melodiskai un emocionālai noskaņai, kuras galvenajā sastāvdaļa joprojām ir un paliek Jura Simanoviča savdabīgais, drūmais vokāls un tumšie, ironiskie, bet tai pat laikā arī trausli emocionālie dziesmu teksti, kas atklāj klausītājam lietas, par ko ne visi uzdrīkstētos runāt skaļi. 2013. gada aprīlī tika izdots grupas trešais albums "Dzeriet van Hutena kakao!", kas ir pirmais veikums šībrīža muzikālajā sastāvā un ko mūzikas žurnālists Uldis Rudaks paspējis nodēvēt par vienu no 2013. gada svarīgākajiem notikumiem Latvijas mūzikā. Gaidāmais koncerts 9k1 namā būs īpašs, jo grupas muzikālais līderis Juris Simanovičs šobrīd pārcēlies dzīvot ārpus Latvijas, un grupa koncertē reti.

Pasākumā piedalīsies arī DJ Pēteris Bajārs. Ieeja no plkst. 20:30. Biļetes - bezrindas.lv

Informācija internetā:
www.facebook.com/bernibasmilicija
www.gaujarts.lv

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV