Pirmdiena, 01.Jūnijs 2020. » Vārdadienas svin: Mairita, Bernedīne, Biruta;

Filmas „Oki-okeāna vidū” mūzikas autors Viljams Goldšteins viesosies Rīgā

Easyget.lv, 04.04.2014. 13:03

9., 10. un 11. aprīlī Rīgā notiks komponista un ASV kinoakadēmijas locekļa Viljama Goldšteina meistarklases "Kompozīcija kā improvizācijas māksla", kuras tiek organizētas režisora Māra Martinsona spēlfilmas „Oki-okeāna vidū” pirmizrādes ietvaros.
Filmas „Oki-okeāna vidū” mūzikas autors Viljams Goldšteins viesosies Rīgā

Viljams Goldšteins (William Goldstein) ir ieguvis unikālas klavierspēles improvizācijas meistara reputāciju, viņa īpašā pieeja mūzikas radīšanā ir „momentkompozīcija” (instant composition). Pretēji džeza improvizācijām, kas tiek radītas atbilstoši konkrētai struktūrai, Goldšteins sāk no nekā, radot formu un struktūru līdz pilnīgam autordarbam.

Goldšteins ne tikai sniegs meistarklases Rīgā kā ASV Kinoakadēmijas viesmākslinieks, bet arī piedalīsies filmas „Oki-okeāna vidū” pirmizrādē 8. aprīlī Kino Citadele un Māra Martinsona grāmatas prezentācijā 7.aprīlī kafejnīcā Coffee Inn, K.Barona 13.

Meistarklasēs vai koncertos Goldšteins uzaicina auditorijas locekļus pie klavierēm izvēlēties trīs jebkuras notis. No izvēlētām notīm (precīzā secībā) Goldšteins acumirklī rada jaunu skaņdarbu. Kā ir teicis pats komponists: “Mirkļa improvizācija nozīmē runāt mūzikas valodā reālajā laikā.”

Režisors Māris Martinsons iepazīstot Viljamu Goldšteinu un viņa unikālo muzikālo performanci, uzaicināja komponistu piedalīties savā filmā "Oki - okeāna vidū", kā rezultātā ir tapis ļoti īpašs sadarbības projekts. Komponists šai spēlfilmai ir radījis galveno mūzikas tēmu un līdztekus attēlo mūzikas terapista - improvizatora lomu. Filmas mūzika tika radīta improvizācijas rezultātā turpat filmēšanas laukumā, kuru vēlāk, izmantojot kā galveno mūzikas tēmu, papildināja un aranžēja Rihards Zaļupe.

„Mūzika, ko viņš rada, ir galvenās filmas varones – japāņu sievietes Oki iedvesmota un dzimusi tieši filmēšanas laukumā. Tā ne tikai ir filmas mūzikas tēma, bet arī atver filmas galvenā personāža iekšējās pasaules emocijas, ” saka režisors Māris Martinsons.

Goldšteins par sadarbību: “Oki ir bijusi unikāla radošā pieredze gan man, gan filmas režisoram Mārim Martinsonam. Ar Māri iepazināmies pirms pāris gadiem Losandželosā filmu festivālā un viņu ļoti ieinteresēja mana pieeja mūzikas radīšanā. Pēc kāda laika Māris, rakstot filmas „Oki-okeāna vidū” scenāriju, uzrakstīja tajā lomu tieši man, kuru vēlāk atveidojot - turpat filmēšanas laikā es radīju arī galveno mūzikas tēmu. Man tāda pieredze bija pirmo reizi. Esmu pagodināts, ka mans radošais ieguldījums filmas tapšanā ir atzinīgi novērtēts.”

Komponists radījis mūziku vairāk nekā piecdesmit filmām un TV projektiem, ir Modernās mākslas muzeja Losandželosā dibinātājs, kā arī ASV Kinoakadēmijas biedrs, ārzemju filmu komitejas loceklis. Goldšteins sniedz meistarklases jau vairāk kā 20 gadus gan ASV, gan arī citur pasaulē, tiekoties ar neskaitāmiem mūzikas, dejas un mediju studentiem, daloties savā pieredzē, filozofijā un iekšējā pasaulē, radot kopā arvien jaunus mūzikas skaņdarbus.

Meistarklases Rīgā ir bez maksas (vietu skaits ierobežots) un tās notiks 9.aprīlī - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, 10. aprīlī - Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā un 11.aprīlī - deju studijā Dzirnas. Uz meistarklasēm ir aicināti gan profesionāļi, gan mūzikas, teātra, filmu un dejas mākslu studenti, kā arī ikviens interesents.
Pieteikties var rakstot meistarklases@gmail.com

Par filmu “OKI – okeāna vidū”, kurā sastopams arī komponists:

Filma kinoteātros Kino Citadele, Splendid Palace, Cinamon un Daugavpilī “Silver Screen” sāk izrādīt no 11.aprīļa.

Filmas veidotāji - filmu producēšanas kompānijas “Krukfilms” un “VFS films”, filma tapusi, pateicoties producentu un partneru investīcijām, kā arī “Borisa un Ināras Teterevu fondam”.

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/okithemovie

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV