Otrdiena, 07.Aprīlis 2020. » Vārdadienas svin: Helmuts, Zina, Zinaīda;

Aprīļa beigās pirmoreiz Latvijā norisināsies Starptautiskā Džeza diena

Easyget.lv, 09.04.2014. 09:11

30. aprīlī pirmo reizi Latvijā norisināsies visā pasaulē atzītā Starptautiskā Džeza Diena, kad vienas dienas laikā Rīgā notiks 15 dažādi džeza dienai veltīti pasākumi - koncerti, džemsesijas, meistarklašu koncerti, filmu vakari, infomē Wise Music Society pārstāvji.
Aprīļa beigās pirmoreiz Latvijā norisināsies Starptautiskā Džeza diena

Starptautisko Džeza dienu ievadīs pasākumi Rīgā un Valmierā ar ārzemju mūziķu piedalīšanos.

2011. gadā UNESCO oficiāli atzina 30. aprīli par starptautisku džeza dienu ar mērķi uzsvērt džeza žanru un tā diplomātisku lomu visas zemeslodes iedzīvotāju apvienošanā. 2012. un 2013. gadā Džeza diena vienoja vairāk nekā divus miljardus cilvēku.

Šobrīd Latvijas mūzikas vide paver plašas iespējas kvalitatīva produkta izveidošanai un virzīšanai pasaules tirgū - pastāv un darbojas daudz augsta līmeņa džeza un tā paveidu profesionāļi un entuziasti, ir izveidojusies spēcīga un profesionāla džeza kopiena, kas vieno gan mūziķus, gan klausītājus. Pirmā Starptautiskā Džeza diena tiek rīkota ar mērķi parādīt džeza žanra daudzveidību un daudzkrāsainumu valstī, kā arī sniegtu mūziķiem iespēju izvirzīties starptautiskajā arēnā. Latvija jau šobrīd oficiāli ir atzīta par UNESCO International Jazz Day pasaules kustības dalībnieci.

Projektu īsteno apvienība Wise Music Society, kas pozicionē sevi kā ekspertu apvienību, kura palīdz publikai atrast jaunu mūziku, galvojot, ka tā ir WISE jeb patiesi laba, bet grupām – iekarot jaunu mērķauditoriju. Tie ir entuziasti, kam piemīt zināšanas, izglītība, pieredze un izpratne par džeza žanra virzību un vēlme īstenot ieceres, veidojot īstermiņa un ilgtermiņa sniegumu Latvijas džeza mūzikas attīstībā.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV