Otrdiena, 07.Aprīlis 2020. » Vārdadienas svin: Helmuts, Zina, Zinaīda;

Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestra lielkoncertu iesildīs DJ Uldis Rudaks

Easyget.lv, 11.04.2014. 09:33 | komentāri (1)

30. aprīlī Sapņu fabrikā gaidāmo „Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestra” lielkoncertu „Kālabad” ar īpašu jaunradītās latviešu tautas mūzikas programmu ievadīs pazīstamais mūzikas žurnālists un dīdžejs Uldis Rudaks.
Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestra lielkoncertu iesildīs DJ Uldis Rudaks

Nav noslēpums, ka „Dzelzs vilka” latviešu dainu iedvesmotā daiļrade uzrunājusi visu vecumu klausītājus, tādēļ apvienība, gatavojoties lielkoncertam, piedāvā iespēju iegādāties īpašu ģimenes biļeti un baudīt koncertu kopā ar ģimeni. Ģimenes biļetes piedāvājums ir spēkā diviem pieaugušajiem un bērnam vecumā no 7 līdz 15 gadiem. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja koncertā - bez maksas.

„Pirms garajām svētku dienām esam sagatavojuši pavasarīga neprāta un saulgriežu maģijas pilnas dziesmas gan bērnu vecākiem, gan tiem, kas par tādiem varbūt vēl tikai grasās būt, gan arī pa kādai šūpuļdziesmai mūsu mazajiem faniem. Ceram un pamatīgu sadziedāšanos un izdejošanos kopā,” saka grupas solists Juris Kaukulis.

Pašlaik, gatavojoties lielkoncertam, „Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestra” mūziķi sparīgi nodevušies mēģinājumu procesam Siguldā. Koncerta versijas plašākam mūziķu sastāvam top gan nesen iznākušā albuma „Kālabad” dziesmām, gan „Dzelzs vilka” albumu – „Uijā uijā nikni vilki” un „Kur vakara zvaigzne lec” skanīgākajām kompozīcijām. Koncertā piedalīsies „Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestra” mūziķi Juris Kaukulis, Kaspars Tobis, Ieva Strode, Kārlis Alviķis un Valērijs Cīrulis, īpašas ģīgas partijas izspēlēs Andris Alviķis („bet bet”, „Liepājas brāļi”), grupas „Forshpil” vijolniece Inna Raihmane, mūziķiem pievienosies arī postfolkloras kopas „Vecpilsētas dziedātāji” dalībnieki.

Pirms un pēc koncerta vakara noskaņai atbilstošu mūziku no savas ierakstu kolekcijas atskaņos mūzikas žurnālists un dīdžejs, arī 30. aprīļa jubilārs Uldis Rudaks, dodot savai iecerētajai programmai nosaukumu „Nepabeigtās dziesmas”. Kaut arī Uldis Rudaks nereti tiek uzskatīts tikai un vienīgi par rokmūzikas cienītāju, kuram citi žanri nez vai iet pie sirds, pirms „Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestra” koncerta viņš spēlēs jaunradīto latviešu tautas mūziku, kā arī senās tautas dziesmas un skaņdarbus gan šodien iedomātā un ieskaņotā autentiskā formā, gan jaunās, mūsdienīgās apdarēs.

„Tautas dziesmas nav sastingušas – tās ir dzīvas, jo mainījušās arī laikā, kad tapušas, dziedātājam pēc dziedātāja tās pilnveidojot, vienkāršojot vai jebkādā citā veidā interpretējot pa savam, tāpēc tās mainās līdzi laikam joprojām, un šodien mums nav ne jausmas, kā tās skanēs vēl pēc simts gadiem… Tās nav un nekad netiks pabeigtas, jo tāds liktenis tām bijis lemts jau pašā sākumā. Ieraksti, ko klausāmies, tikai fiksē, kā cilvēki tās sapratuši, dziedājuši un spēlējuši konkrētajā mirklī. Tad ķersim to!” saka Rudaks.

Īpaši koncertam šobrīd top arī video mākslinieku Pētera Brīniņa un Miķeļa Urtāna video vīzijas.

„Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestra” mūziķi aicina uz lielkoncertu un iesaka baudīt 2014. gada kultūras pasākumus Siguldā, 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas oficiālajā partnerpilsētā.

Biļetes uz lielkoncertu iegādājamas „Biļešu paradīze” kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv

Koncerta sākums plkst. 20.00, ieeja no plkst.19.00.

Video ieskats koncerta materiāla tapšanas aizkadros:

Foto: Uldis Rudaks. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV