Piektdiena, 25.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Rauls, Rodrigo;

Divos koncertos atskaņos Arta Gāgas oratorija „Consummatum Est”

Easyget.lv, 16.04.2014. 11:53

Piektdien, 18.aprīlī, plkst. 12.00 Rīgas Golgātas baznīcā Hospitāļu ielā 32 un sestdien, 19. aprīlī, plkst.15.00 Rīgas Lutera (Torņkalna) baznīcā tiks atskaņota Arta Gāgas oratorija „Consummatum Est!”, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja pirms pieciem gadiem Klusajā nedēļā.

"Consummatum Est!" (latīņu valodā - "Viss piepildīts!") ir saksofonista Arta Gāgas oriģināldarbs kamerorķestrim, jauktajam korim un solistiem. Oratoriju Lielajā Piektdienā un Klusajā Sestdienā atskaņos komponists kopā ar Latvijas Universitātes kamerorķestri, koncertorganizācijas „Ave Sol” kamerkori „Laudate Charismata”, senās mūzikas grupu „Canto” un diriģentu Andri Gaili, tādējādi turpinot un attīstot veiksmīgo sadarbību, kas aizsākās 2012. gada beigās uzvedumā „Ziemassvētku mistērijas” Pēterbaznīcā.

Oratorija stāsta par Ceturtdienas un Piektdienas notikumiem - par Kristus bailēm un šaubām, par ciešanām un mokpilno nāvi, kas cilvēkiem paver ceļu uz mūžīgu dzīvību un vienotību ar Dievu.

Artis Gāga ir vairākkārtējs Latvijas mūzikas ierakstu Gada Balvas ieguvējs. Saksofonists absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju un savu talantu izkopis arī Parīzē un Ņujorkā. Savā jaunradē allaž atļāvies spert soļus ārpus klasiskās mūzikas rāmjiem, eksperimentējot ar mūzikas stiliem un izkopjot improvizācijas mākslu.

Andris Gailis, LU kamerorķestra vadītājs un kamerkora „Laudate Charismata” diriģents, pēdējā laikā aizvien lielāku popularitāti guvis kā aranžētājs, instrumentētājs un arī atsevišķu stilistiski ieturētu „galma” kompozīciju autors.

Ieeja abos koncertos bez maksas.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV