Svētdiena, 29.Marts 2020. » Vārdadienas svin: Agija, Aldonis;

Ar grandiozu klasiskās mūzikas koncertu atklās Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu

Easyget.lv, 30.04.2014. 12:17

6. jūnijā plkst. 19:00 ar grandiozu klasiskās mūzikas koncertu tiks atklāta Dzintaru koncertzāles vasaras sezona.
Ar grandiozu klasiskās mūzikas koncertu atklās Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu

Kā informē Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību nodaļa, sezonas atklāšanas koncertā klausītājus gaida tikšanās ar izciliem un starptautiskus panākumus guvušiem Latvijas māksliniekiem – Kseniju Sidorovu, Vestardu Šimku, Intu Dālderi, kā arī tradīcijām bagāto Liepājas Simfonisko orķestri, kas, būdams pirmais orķestris Baltijas valstīs, izceļas ar tikai sev raksturīgo dzintara skanējumu un emocionālo degsmi. Pie diriģenta pults – Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

Dzintaru koncertzāles sezonas atklāšanas koncerts klausītājiem piedāvās daudzveidīgu un krāšņu programmu: uvertīru no Kārļa Marijas Vēbera operas „Oberons”, Džordža Geršvina „Rapsodiju blūza stilā”, melodijas no Leonarda Bernsteina operas „Kandids”, Astora Pjacollas temperamentīgos skaņdarbus, kā arī ar lielisko humora izjūtu apveltītā latviešu komponista Pētera Plakida skaņdarbu „Vēl viena Vēbera opera".

Koncerta īpašais viesis būs klasiskās un džeza mūzikas televīzijas šova „Radīti mūzikai" uzvarētājs. Par šo iespēju sešu nedēļu garumā Latvijas Televīzijas ēterā cīnās astoņi jauni klasiskās mūzikas virtuozi. Tomēr uzvarētāju, kurš koncertā uzstāsies kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, mēs uzzināsim tikai neilgi pirms koncerta.

Par gaidāmo sezonas atklāšanas koncertu Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis saka: "Dzintaru koncertzāle ir unikāla vērtība pasaules mērogā. Pirmkārt, tas ir apbrīnas vērts arhitektūras piemineklis. Absolūti ideāla dažādu laiku, nu jau arī mūsdienu arhitektūras kompilcāija. Otrkārt, tā atrodas pašā Baltijas jūras krastā, bet pavadīto laiku koncertzālē padarīs neaizmirstamu mūzikas īpašais skanējums. Izcila akustika, saulriets mierīgā vai bangojošā jūrā, vējš priežu galotnēs, bet tam visam pāri – Astora Pjacollas tango..."

Dzintaru koncertzāle ir viena no senākajām atvērtā tipa koncertzālēm Latvijā, bet tās arhitektoniskais un akustiskais risinājums ir viens no labākajiem šajā jomā. Savukārt mazā (slēgtā) Dzintaru koncertzāles zāle ir novērtēta kā nozīmīgs kultūras vēstures piemineklis, kas šobrīd tiek restaurēts. Pēc renovācijas, kuru plānots pabeigt līdz šī gada beigām, apmeklētājiem tiks piedāvāta mūsdienu prasībām atbilstoša koncertzāle, kurā norisināsies koncerti gan ziemas, gan vasaras sezonā.

Foto: Vestards Šimkus. Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV