Ceturtdiena, 28.Oktobris 2021. » Vārdadienas svin: Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana;

Sound Meccano / Evgeniy Droomoff izdod jaunu albumu

Easyget.lv, 30.04.2014. 14:05

Izdevniecībā NABAMUSIC izdots dueta Sound Meccano / Evgeniy Droomoff otrais pilna garunma albums „Walking Through”.
Sound Meccano / Evgeniy Droomoff izdod jaunu albumu

Latvija, iespējams, nav plaši pazīstama ar eksperimentāli elektroakustisko mūziku, bet šis albums varētu mainīt situāciju. Pēdējās desmitgades laikā duets lēnām, bet mērķtiecīgi, bez skaļiem aplausiem, bet ar vairākām performancēm Eiropā pilnveidojis iemaņas elektroniskās un akustiskās skaņas pārveidojot abstraktā, kaleidoskopiskā, valdzinoši dezorientētā un pārliecinoši saskaņotā skaņu formā.

Dueta otrajā oficiālajā pilna garuma albumā māksla radīt sarežģītu skaņu pasauli patiešām mirdz. „Walking Through” atgādina skaņu ceļu visas dienas garumā, izpētot iedomātu dabas parku visā tā krāšņumā un dažādībā – ar mežiem, upēm, grīvām, laukiem un pļavām, pamestām industriālām zonām, un pa ceļam apmeklējot rosīgus gadatirgus. Ar daudzveidīgu tekstūru, organisku elektroniku, dāsni bagātināts ar daudzslāņainiem ierakstiem un papildināts ar dzīviem instrumentiem (čellu un flautu) un balsi, albums ir patiesi kinematogrāfiski svētki ausīm un iztēlei.

Smalks elektronisks pulss un minimāls perkusiju piesitiens maigi iegrimst un pēc tam izceļas skaņu gūzmā, neļaujot klausītājam zaudēt modrību. Elektroniskās epizodes ir maigas un iežūžojošas, bet nav pārāk apnicīgas. Noskaņojums, skaņas blīvums un gaismas/tumsas proporcija pastāvīgi mainās, padarot 80 minūtes garo ceļojumu saskanīgu, bet ne garlaicīgu – dažreiz aicinošu, dažreiz izaicinošu – noapaļotu ar diviem fantastiskiem gariem akcentiem: episks, psihodēliski pārnesošais 19 minūtes garais “Naiads” un nomierinošais “The Black Crown” maigi atgriež klausītāju ikdienas dzīvē, atstājot atmiņas par izskanējušajiem ritmiem pārējai dienai.

Ieraksta tapšanā piedalījās arī vairāki viesmūziķi, piemēram, Ēriks Kiršfelds un Undīne Balode.

Albuma prezentācija notiks 28. maijā NABAKLAB.

Ieskatu jaunajā albumā iespējams gūt http://soundmeccano.com/album/walking-through

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV