Svētdiena, 04.Jūnijs 2023. » Vārdadienas svin: Sindija, Sintija, Elfrīda;

Vasaras sākumā notiks vairāki nozīmīgi kora dziedāšanas pasākumi

Easyget.lv, 09.05.2014. 10:26

Svinot Emiļa Melngaiļa 140 gadu jubileju, Jāņa Cimzes 200 gadu jubileju, kā arī 150. gadadienu kopš Pirmajiem Dziedāšanas svētkiem Dikļos, maija beigās un jūnija sākumā Latvijā notiks vairāki vērienīgi koru svētki.
Vasaras sākumā notiks vairāki nozīmīgi kora dziedāšanas pasākumi

24. maijā Limbažu novada Vidrižu pagasta „Melngaiļos” 68 jauktie un sieviešu kori ar vairāk nekā 2000 dziedātājiem no visas Latvijas, kā arī ap 500 bērnu un jauniešu no Limbažu, Alojas un Salacgrīvas novadiem pulcēsies koru dziedāšanas svētkos, kas veltīti latviešu komponista, folklorista, mūzikas kritiķa un publicista Emiļa Melngaiļa 140 gadu jubilejai.

Ikviens aicināts izbaudīt svētkus visas dienas garumā. Norisināsies dažādas aktivitātes – riteņbraukšana, šaha spēle, makšķerēšana un citas izdarības.

Svētkos izskanēs garīgās mūzikas koncerts un notiks ekumēnisks dievkalpojums jaunuzceltajā Igates Sv. Jāņa Kristītāja un Marijas Magdalēnas baznīcā.

Plkst. 19.00 sāksies svētku koncerts. „Tajā dzirdēsim vairāku mūsu šī gada zīmīgo komponistu – jubilāru kora daiļradi. Jāņa Cimzes, Alfrēda Kalniņa, Pētera Barisona, Jāņa Kalniņa u.c., tiesa, nozīmīgāko vietu atvēlot Emiļa Melngaiļa kora mūzikai,” stāsta svētku mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons. Koncerta režisore – Sandra Mieze.

Svētku noslēgumā, plkst. 21.00 ikviens aicināts piedalīties ballē, kas notiks turpat „Melngaiļu” brīvdabas estrādē.

31. maijā Valkā notiks Igaunijas un Latvijas koru Dziesmu diena „Jānim Cimzem 200”. Plkst. 12.00 Valkas kultūras namā norisināsies konkursa „Jaunā dziesmu rota” II kārta, kurā koru „Austrums”, „Atzele” un „Fortius” izpildījumā dzirdēsim 12 jaunas tautas dziesmu apdares.

Plkst. 19.00 Valkas pilsētas estrādē izskanēs krāšņs svētku koncerts „Cimzes kods”. Koncertā piedalīsies Latvijas jauktie un zēnu kori, kā arī kori no Igaunijas. Kopskaitā ap 2000 dziedātāju. Mākslinieciskie vadītāji – Jānis Petrovskis, Sirje Päss, režisors Aivars Ikšelis.

Pēc koncerta zaļumballē muzicēs Puhajarves (Igaunija) un Smiltenes pūtēju orķestri.

Ar jauniešu kora „Balsis” koncertu „Kaisle latviskā” Dikļu pilī 6. jūnijā plkst. 22.00 tiks ieskandināta 150. gadadiena, kopš Pirmajiem Dziedāšanas svētkiem.

7. jūnijā Svētku programmā būs „Bērnu tautasdziesmu koncerts” Dziesmusvētku promenādē, koncerts „Latviešu psalmu dziedājumi” Dikļu baznīcā, Baltijas valstu Mūzikas skolu stīgu orķestra koncerts Dikļu pils dārzā un Svētbrīdis Dikļu baznīcā.

Svētku dalībnieku Gājiens pa Neikena taku vedīs uz jaunizveidoto Dikļu estrādi, kur plkst. 18.30 notiks svētku koncerts. Tajā piedalīsies 50 Latvijas jauktie un vīru kori - kopā 2000 dziedātāju, kā arī NBS Štāba orķestris. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Jānis Petrovskis, režisors Uģis Brikmanis.

Plkst. 20.30 zaļumballi spēlēs NBS Štāba orķestris, „Iļģi” un „Bellacord”.

Koru svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar novadu un pilsētu pašvaldībām.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV