Svētdiena, 04.Jūnijs 2023. » Vārdadienas svin: Sindija, Sintija, Elfrīda;

Rīgā viesosies kormūzikas spīdekļi no ASV un Lielbritānijas

Easyget.lv, 12.05.2014. 08:59

Kori no ASV un Lielbritānijas sniegs bezmaksas koncertus baznīcās un izpildīs arī Latviešu komponistu skaņdarbus
Rīgā viesosies kormūzikas spīdekļi no ASV un Lielbritānijas

Šomēnes Rīgā ar koncertiem viesosies vairāki ievērojami kori no ASV un Lielbritānijas, kā arī jauniešu simfoniskais orķestris no DeKalbas apgabala ASV, lai sniegtu bezmaksas koncertus Latvijas baznīcās. Koncerti notiks no 24. līdz 30. maijam Svētā Pētera baznīcā un Svētā Jāņa baznīcā. Vienā no tiem uzstāsies arī Emīla Dārziņa jauktais koris no Latvijas, stāsta Antra Savleviča, Baltic Communication Partners pārstāve.

Koru koncertu sērija Latvijā norisinājās arī pērn un guva plašu popularitāti gan no vietējo iedzīvotāju, gan pilsētas viesu vidū. Šogad Latvijā viesosies jauktais koris Vasari singers no Lielbritānijas, Doanas koledžas jauktais studentu koris no ASV, Millikinas Universitātes jauktais studentu koris no ASV, kas uzstāsies kopā ar Emīla Dārziņa jaukto kori no Latvijas, kā arī DeKalbas jauniešu simfoniskais orķestris no ASV.

Koncerti notiks:

24.maijā pulksten 18.00 Rīgas Svētā Pētera baznīcā
Millikinas Universitātes jauktais studentu koris (ASV) un Emīla Dārziņa jauktais koris (Latvija)
Repertuārā – mūsdienu dažādu tautu komponistu un klasiskā spirituālā mūzika. Latviešu komponista Riharda Dubras Stetit Angelus, B.E.Galante (ASV, Vašingtona), U.Sisasks (Igaunija), P.Lukaševskis (Polija), Grammy balvas laureāts E.Vaitakrs (ASV), arī J.S.Bahs, Dž.Gabrieli, V.Bilings u.c.

26.maijā pulksten 19.00 Rīgas Svētā Jāņa baznīcā
Doanas koledžas jauktais studentu koris (ASV)
Repertuārā – ASV un Baltijas komponistu kora mūzika (Ē.Ešenvalds, J.Karlsons, U.Sisasks, V.Miškinis u.c.), spirituāla mūzika.

27.maijā pulksten 19.00 Rīgas Svētā Pētera baznīcā
Jauktais koris koris Vasari singers (Lielbritānija)
Repertuārā – klasiskā un mūsdienu koru mūzika. Ievērojami Anglijas viduslaiku un renesanses laika komponisti O.Gibons, V.Bērds, P.Filips, Lielbritānijas mūsdienu klasiskās mūzikas spīdekļi Dž. Ratbouns, G. Džeksons, kā arī J.S.Bahs, fragmenti no S.Rahmaņinova leģendārā sakrālās mūzikas skaņdarba Vespers u.c.

30.maijā pulksten 18.30 Rīgas Svētā Pētera baznīcā
DeKalbas jauniešu simfoniskais orķestris (ASV)
Repertuārā – mūsdienu komponistu un populāru izpildītāju melodijas, klasika. L.Bernšteina West Side Story, Coldplay Viva la Vida, J.Vītola Dramatic overture, Ž.Sibeliusa Finlandia, Ž.Bizē Karmenas maršs u.c.

Svētdien, 25.maijā, Millikinas universitātes jauktais koris piedalīsies dievkalpojumā pulksten 12 Rīgas Doma baznīcā, bet Doanas Koledžas jauktais koris – dievkalpojumā pulksten 11 Siguldas Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā.

Millikinas Universitātes jauktais studentu koris (ASV)

Kori raksturo plaša skanējuma, repertuāra un balstu daudzveidība – no Renesanses smalkajām skaņām līdz mūsdienu robustumam. ASV koris guvis nacionāla mēroga atpazīstamību, uzstājoties gan lielākajās koncertzālēs, gan katedrālēs un skolās, kā arī sniedzis ielu koncertus Santjago. Koris apceļojis ASV, devies koncertturnejās uz Dominikānas Republiku, Haiti, Lielbritāniju un šajā pavasarī viesosies desmit dienu turnejā Baltijas valstīs. Kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs – Dr.Breds Holmss.

Emīla Dārziņa jauktais koris (Latvija)

Līdz 2013.gada nogalei koris bija zināms ar Swedbank vārdu, līdz ar to tā vēsture sākusies pirms desmit gadiem. Kora mākslinieciskais vadītājs – Artūrs Ancāns. Koris guvis panākumus daudzos starptautiskos festivālos Latvijā un ārvalstīs.

Doanas koledžas jauktais studentu koris (ASV)

No tā dibināšanas 1989.gadā sniedzis neskaitāmus koncertus dažādos ASV štatos, devies koncerttūrēs uz Austriju, Vāciju, Itāliju, Zviedriju un Šveici un sadarbojies ar vairākiem ievērojamiem diriģentiem un orķestriem.

Vasari Singers (Lielbritānija)

Ir viens no vadošajiem amatieru koriem Apvienotajā Karalistē ar 30 gadu senu vēsturi. Kora daudzveidīgais repertuārs – sākot no renesanses laiku mūzikas līdz mūsdienu modernismam, veidojis tam plašu cienītāju loku. Vasari Singers nemitīgi uzstājas lielākajās koncertzālēs Anglijā, kā arī dodas koncertturnejās, viesojoties baznīcās un katedrālēs.

Kora dibinātājs un diriģents jau 30 gadus ir Džeremijs Bakhauss (Jeremy Backhouse), kas tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem diriģentiem Lielbritānijā. Viņa kaislība ir mūsdienu mūzika un pirmatskaņojumi. Tikai pēdējo gadu laikā koris iedziedājis vairāk nekā 20 dažāda mēroga pirmatskaņojumu.

Vasari Singers izdoti vairāki mūzikas albumi, kas guvuši gan kritiķu atzinību, gan komerciālu veiksmi.

DeKalbas jauniešu simfoniskais orķestri (ASV)

Veido 70 jauni mūziķi, vecumā no 13 līdz 18 gadiem. Tas dibināts 1967.gadā. Orķestra skanējumu veido stīgu instrumenti, pūšamie instrumenti un perkusijas. Orķestris ar koncertiem viesojies ASV, Vīnē, Zalcburgā, Insbrukā, Parīzē, Prāgā, Budapeštā, Romā, Florencē, Tjaņdziņā, Pekinā un citviet. Mākslinieciskai vadītājs Ērls Kuti.

Foto: Doanas koledžas jauktais studentu koris. Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV