Sestdiena, 20.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Mirta, Ziedīte;

LBL regulārā sezona noslēdzās ar sensāciju

Gatis Kreceris, 14.04.2007. 09:00

Latvijas Basketbola līgas regulārās sezonas pēdējā spēlē par pārsteigumu parūpējās „Valmiera-Lāčplēša Alus” basketbolisti, kas sensacionāli izbraukumā ar 85:82 apspēlēja „ASK Rīga” basketbolistus un ceturtdien gūtajam panākumam pār "BK Ventspils", tagad vairs nav nozīme, jo izslēgšanas turnīrā mājas spēļu priekšrocības ir zaudētas.

Maču pārliecinoši uzsāka „armijnieki”. Uzbrukumā veiksmīgi darbojās ASK komandas abi meļņi, Miladžs un Brags, pateicoties tieši viņu aktivitātēm mājinieki ceturtdaļas vidusdaļā bija iekrājuši jau 12 punktu pārsvaru, 18:6. Turpinājumā veiksmīgāk darbojās valmierieši. Pateicoties Sanda Amoliņa veiksmīgai spēlei uzbrukumā (īsā laikā no tālās distances 3 precīzi trīspunktnieki) un pirmo ceturtdaļu ar minimālu pārsvaru uzvarēja viesi 32:31.

Otrās desmitminūtes sākums aizritēja līdzīgā cīņā, nevienai no komandām neizdevās iekrāt pat 2 punktu pārsvaru. Ceturtdaļas vidusdaļā rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 41:41. Puslaika beigās laukumā veiksmīgāk darbojās „armijnieki”, kuri pirms pārtraukuma bija iekrājuši 4 punktu pārsvaru, rezultāts pēc aizvadītām 20 minūtēm bija 52:48.

Rezultatīvākie pēc pirmā puslaika Brags 11, Fillips 10 punkti.

Otrā puslaika rezultātu atklāja pirmā puslaika rezultatīvākais spēlētājs Brags, taču tūdaļ sekoja Stimača atbilde ar to pašu un Amoliņa „trejacis”, kā rezultātā valmierieši panāca neizšķirtu 54:54. Ceturtdaļas turpinājumā spēle ritēja punkts punktā un pirms ceturtās ceturtdaļas 2 punktu pārsvars piederēja valmieriešiem 71:69.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā lietuviešu leģionārs ASK rindās Andrukaitis panāca neizšķiru. Līdz ceturtdaļas vidum pateicoties Bragsa 6 gūtajiem punktiem pēc kārtas mājinieki panāca + 5, 80:75. Mača turpinājums ļoti sekmīgs padevās viesiem, kuri veiksmīgi spēlēja aizsardzībā. Atlikušajā laikā ASK basketbolisti spēja gūt vien 2 punktus, savukārt valmierieši 10. Ar to arī pietika, lai Lāčplēši varētu svinēt sensacionālu uzvaru ar 85:82.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 15 punktiem bija Sandis Amoliņš.

Ar šo spēli noslēdzās LBL regulārā sezona, „ASK Rīga” izlaida no rokām uzvaru turnīrā, pirmo vietu atdodot BK „Ventspils” basketbolistiem, tādējādi ventspilnieki ieguva mājas spēļu priekšrocības izslēgšanas turnīrā.

„ASK Rīga” – „Valmiera-Lāčplēša Alus” 82:85 (31:32, 21:16, 17:23, 13:14)

ASK: Braggs 23, Miladžs 12, Grafs 10, Babrauskas 10, Andrukaitis 10, Buškevics 5, Viļums4, Valters 4, Vecvagars 4

Valmiera: Amoliņš 15, Stimačs 13, Andžijevskis 13, Jansons 11, Rashad 10, Gabrāns 10, Čavars 7, Bankevics 6.