Sestdiena, 20.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Mirta, Ziedīte;

Latvijas kadetu izlase piekāpjas arī turkiem

Sadarbībā ar LVF, 14.04.2007. 19:00

Šodien Eiropas volejbola čempionāta finālturnīrā kadetiem, „gandarījuma turnīrā” par 9. – 12. vietu Latvijas kadetu izlase ar rezultātu 2:3 (21:25, 17:25, 25:17, 25:17, 9:15) piekāpās Turcijas izlasei.
Latvijas izlases spēli iesāka tādā pat sastāvā kā iepriekšējās spēlēs pret Beļģijas un Polijas izlasēm. Sākumsastāvā laukumā devās Cinne, Tubeļskis, Saušs, Egleskalns, Samuilovs, Puškarjovs, Jekīmovs (libero).

Spēle iesākās ar nelielu Turcijas izlases pārsvaru un pirmajā tehniskajā pārtraukumā abas komandas devās pie +4 mūsu pretiniekiem (8:4). Arī seta turpinājumā mūsējiem neizdevās lauzt spēles gaitu un pie rezultāta 6:13 pusminūtes pārtraukumu bija spiests ņemt Latvijas izlases galvenais treneris Boris Čolokjans. Tas nenāca par labu un otrajā tehniskajā pārtraukumā komandas devās pie 16:8. Seta galotnē mūsējiem izdevās pietuvoties līdz 19:20, taču ar to izrādījās par maz un pirmajā setā ar 25:21 uzvarēja Turcijas izlase.

Otrais sets iesākās līdzīgā cīņā (3:3, 6:6), bet pirmajā tehniskajā pārtraukumā abas komandas devās pie rezultāta 8:7 par labu Turcijas jaunajiem volejbolistiem. Pēc tehniskā pārtraukuma mūsu šīsdienas pretiniekiem izdevās neliels izrāviens (11:7), mūsējie gan vēl spēja pietuvoties līdz 10:11, taču seta beigu daļu labāk aizvadīja turki (17:11, 20:12, 21:13, 22:15, 24:16) un uzvarēja otrajā setā ar 25:17, tādejādi izvirzoties vadībā pa setiem - 2:0.

Arī trešais sets ritēja pēc līdzīga scenārija, taču nu komandas bija mainījušās lomām. Latvijas izlase spēlēja ar lielāku pašatdevi un degsmi kā pirmajos divos setos un seta sākumā spēja izvirzīties vadībā ar 8:5, vēlāk panākot arī 11:6. Arī seta turpinājumā mūsējie turējās nelielā vadībā (15:11, 16:12, 17:13, 19:14, 20:15, 21:16, 23:16, 24:17) un izcīnīja uzvaru trešajā setā 25:17.

Arī ceturtais sets iesākās ļoti līdzīgā cīņā, pateicoties galvenokārt Sauša un Egleskalna veiksmīgiem uzbrukumiem Latvijas izlase spēja turēties viena līdz divu punktu attālumā (3:2, 4:2, 5:4, 7:5), bet tehniskajā pārtraukumā abas komandas devās pie rezultāta 8:6 par labu mūsējiem. Otrā seta vidū pēc Egleskalna veiksmīgas servju sērijas mūsējie panāca jau 17:10, nelīdzēja pat Turcijas izlases galvenā trenera pusminūtes pārtraukums. Seta galotni mūsējie nospēlēja pārliecinoši kā uzbrukumā (Cinne un Egleskalns) tā aizsardzībā (Jekīmovs) un uzvarēja ceturtajā setā ar 25:17.

Viss izšķīrās piektajā setā, kurā sīvā cīņā uzvaru izcīnīja Turcijas izlase (15:9) un rīt par devīto vietu spēlēs ar Austrijas – Igaunijas spēles uzvarētājiem, bet latvieši būs spiesti cīnīties, lai Eiropas čempionāta finālturnīrā nepaliktu pēdējie.

Hermans Egleskalns: „Pēc divām zaudētajām spēlēm bija ļoti grūti saņemtie, tāpēc iesākām diezgan neveiksmīgi. Spēles otrajā pusē spējām saņemties, bet piektajā setā pietrūka gan spēka, gan meistarības un veiksmes. Rīt jāspēlē par vienpadsmito vietu, nebūt negribas palikt pēdējiem.” Uz jautājumu ar kuru izlasi labprātāk spēlētu? Hermans teica: „Labprātāk spēlētu ar igauņiem, jo viņi ir zināmi, bet par Austriju nevaru pateikt praktiski neko, nesam redzējuši pat viņu spēļu video ierakstus.”

Rezultatīvākie Latvijas izlases rindās šodien bija Saušs un Cinne, kuri guva pa 20 punktiem, bet 18 punkti Egleskalna rēķinā.