Piektdiena, 19.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Vēsma, Fanija;

Toms Veits izcīna 29. vietu garajā distancē

Šodien Pasaules ziemas orientēšanās čempionātā dalībnieki garajā distancē startēja ar masu startu. Toms Veits, tāpat kā sprintā, no latviešiem izcīnīja visaugstāko, 30. vietu.

Garās distances sacensību apvidus bija ļoti kalnains – ar gariem kāpumiem un stāviem nobraucieniem. Vīriešiem 18,8 km garajā distancē otro zelta medaļu izcīnīja Krievijas sportists Andrey Lamov. Arī sudraba medaļu izcīnīja šīs valsts pārstāvis – Eduard Khrennikov. Trešajā vietā šī gada Pasaules junioru čempionātā lielākā zvaigzne – Olli-Markus Taivainen (Somija). No latviešiem šodien uz starta izgāja divi orientieristi, Artūrs Grīnbers slimības dēļ nestartēja. Visātrākais distancē bija Toms Veits – izcīnīta 30. vieta, savukārt, Edgaram Sparānam 41. rezultāts.

41. Edgars Sparāns          1:57:21 LAT
Artūrs Grīnbers                DNS (nestartēja)

Arī sievietēm 12,3 km garajā distancē zelta medaļu izcīnīja Krievijas ziemas orientieriste Anastasia Kravchenko. Otrajā vietā Barbora Chudíková (Čehija), bet trešā Helene Söderlund (Zviedrija).

Sievietes:
1. Anastasia Kravchenko  1:07:45 RUS
2. Barbora Chudíková      1:08:32 CZE
3. Helene Söderlund        1:08:39 SWE

Rīt dalībniekiem ir atpūtas diena, bet sestdien notiks sacensības vidējā distancē.