Sestdiena, 20.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Mirta, Ziedīte;

Tērvetē sākas Latvijas orientēšanās sezona

Kristīne Kokina, 06.04.2009. 10:49

Īpaši siltajos un saulainajos laikapstākļos 4. un 5. aprīlī Tērvetes dabas parkā notika pirmais Latvijas kausa posms – „Kurzemes Pavasaris 2009”. Pirmajā dienā elites grupās notika Pasaules ranga sacensības (WRE) vidējā distancē un pārliecinošas uzvaras izcīnīja Inga Dambe un Mārtiņš Sirmais.

Jau tradicionāli sacensības „Kurzemes Pavasaris” pulcēja ne tikai vairākus simtus Latvijas orientēšanās sporta cienītājus, bet arī orientieristus no citām valstīm – Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas un Baltkrievijas. Sacensībās vietas tika sadalītas pēc divu dienu kopvērtējuma.

Sestdien vīriešu elites grupai bija jāveic 6,1 km gara distance. Uzvaru V21E grupā izcīnīja Mārtiņš Sirmais (Madonas BJSS), kurš tikai par vienu sekundi apsteidza Baltkrievijas orientieristu Dmitry Mihalkin. Trešā vieta Jānim Krūmiņam (SK Briksnis).

Savukārt sieviešu elites grupā 4,5 km garajā distancē pārliecinoši ātrāko laiku uzrādīja Inga Dambe (Pura Rupucis/Olaine). Otrajā un trešajā vietā Igaunijas orientieristes, attiecīgi Liis Johanson un Kirti Rebane.

Svētdien notika garās distances skrējieni. Vīriešu elites grupā 14,5 km garajā distancē uzvaru izcīnīja lietuvietis Jonas Vytautas Gvildys. Tikai 15 sekundes sliktāks laiks bija otrās vietas ieguvējam Jānim Krūmiņam. Trešo vietu izcīnīja zviedrs Erik Ohlund. Kopvērtējumā pirmo vietu sev nodrošināja Jānis Krūmiņš, otrais Dmitry Mironov no Baltkrievijas, bet trešais zviedrs Erik Ohlund.

V21E grupas kopvērtējums:
(vieta kopā, sportists, klubs/valsts, 1.dienas laiks/vieta, 2.dienas laiks/vieta, kopējais laiks)
1. Jānis Krūmiņš    Briksnis SK    33:36(3)     1:13:38(2)    1:47:14
2. Dmitry Mironov    BLR    34:32(4)     1:15:00(4)    1:49:32
3. Erik Ohlund    SWE    37:16(11)     1:14:51(3)        1:52:07

Sievietēm distance sasniedza 9 km. Joprojām nepārspēta palika Inga Dambe un arī šajā distancē otrajā vietā igauniete Liis Johanson. Garajā distancē trešo rezultātu uzrādīja vēl junioru grupas skrējēja Laura Vīķe (Kāpa/RBJSS). Sieviešu elites grupā arī pēc otrās dienas vietu sadalījums kopvērtējumā palika nemainīgs – pirmo vietu izcīnīja Inga Dambe, otrā Liis Johanson, bet trešā Kirti Rebane

S21E grupas kopvērtējums:
1. Inga DambePura    Rupucis/Olaine    29:59(1)    58:56(1)    1:28:55
2. Liis Johanson     EST    31:05(2)    1:02:16(2)    1:33:21
3. Kirti Rebane     EST    32:17(3)    1:05:35(5)    1:37:52

Pirmo Latvijas kausa posmu organizēja Latvijas orientēšanās federācija, Tērvetes novada dome, OK Saldus, OK Sprīdītis.