Ceturtdiena, 28.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Ginta, Gunda, Gunta;

"RTU/Klondaika" kvalificējas pusfinālam

Gatis Kreceris, 18.04.2007. 08:00

Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) 1/4 fināla sērijas trešajā spēlē "RTU/Klondaika" basketbolistes ar 72:55 pārspēja "Liepājas metalurgs" meitenes un līdz ar to kvalificējās 1/2 finālam, kur viņas jau gaida "Avantis/Turība".

Maču pārliecinoši iesāka liepājnieces, kuras jau spēles sākumā izvirzījās vadībā ar 7:0. Pateicoties Brices un Rozītes veiksmīgajai spēlei uzbrukumā mājiniecēm cīņas gaitu izdevās līdzsvarot. Ceturtdaļas beigās aizritēja līdzīga cīņa un pirmajām 10 minūtēm punktu ar „trīnīti„ pielika Brice. Rezultāts pirmajai ceturtdaļai beidzoties bija 15:13 RTU komandas labā.

Otrās desmitminūtes rezultātu ar trīspunktnieku atklāja pieredzējusī Jākobsone, kurai tie bija pirmie punkti spēlē. Pēc nospēlētām 3 minūtēm RTU komanda bija panākusi jau + 8, 23:15, taču tad 9 punktus pēc kārtas guva liepājnieces un līdz ar to pārņēma vadību spēlē. Puslaika beigās aizritēja līdzīga cīņa abos laukuma galos, pirmajam puslaikam beidzoties minimāls pārsvars piederēja viešņām 28:27.

Trešās ceturtdaļas sākumā komandas pārmaiņus guva punktus, kā rezultātā spēlē vairākkārt mainījās līderis. Pēc nospēlētām vairāk kā 5 minūtēm, rezultāts vēl bija neizšķirts 39:39, taču tad mājiniecēm līdera lomu uzņēmās Audere un Jākobsone, kuras savai komandai panāca + 9. Trešā ceturtdaļa noslēdzās tieši ar šādu pārsvaru, kas līdz šim bija lielākais RTU komandas pārsvars. Rezultāts pēc aizvadītām 30 minūtēm bija 53:44.

Ceturtajā ceturtdaļā notikumus laukumā diktēja RTU komandas spēlētājas, kuras pakāpeniski palielināja savu pārsvaru līdz tas sasniedza 19 punktus, 70:51. Mača beigās RTU komandas treneris spēlē iesaistīja tālākās rezervistes, jo spēles liktenis jau bija izšķirts. Spēles beigu rezultāts 72:55.

„RTU/Klondaika” – „Liepājas Metalurgs” 72:55 (15:13, 12:15, 26:16, 19:11)

RTU: Jākobsone 21, Rozīte 15, Audere 15, Brice 6, Bicāne 5, Priedīte 5, Brīdiņa 3, Barkāne 2.

LM: Pelše 9, Alilujeva 8, Zuzāne 8, Niedola 8, Malkevica 6, Nazarova 6, Pinstere 3, Cirša 3, Dukāte 2, Līne 2.