Pirmdiena, 28.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Sergejs, Svetlana, Lana;

Latvijas Hokeja federācija strādā pie 5. Sergeja Žoltoka turnīra organizēšnas

Vita Ļebedeva, 05.08.2009. 17:27

Šogad jau piekto reizi augusta mēneša beigās notiks tradicionālais starptautiskais U-20 hokejistu turnīrs, kas veltīts Sergeja Žoltoka piemiņai. Turnīrs ieplānots no 26. līdz 29. augustam. Šogad sacensību mājvieta būs Žoltoka vārdā nosauktā Rīgas 55.vidusskola, kurā hokeju mīl tikpat ļoti kā to darīja Sergejs. Hokeja līdzjutēji ir laipni aicināti apmeklēt jubilejas turnīru, ieeja uz visām spēlēm būs bez maksas.
Latvijas Hokeja federācija strādā pie 5. Sergeja Žoltoka turnīra organizēšnas

LHF mērķis turnīra organizēšanā ir popularizēt hokeju jaunatnes vidū, kas arī dod labu iespēju sezonas sākumā junioriem uzsākt gatavoties pasaules čempionātam.

Latvijas U-20 junioru izlase galvenā trenera Andreja Maticina vadībā otro gadu pēc kārtas piedalīsies pasaules čempionātā elites grupā Kanādā. Gadu mijā mūsu komandai Saskatūnā būs jācīnās ar Kanādas, Slovākijas, ASV un Šveices junioriem. „Dalība Žoltoka turnīrā ir vērtīga pieredze pirms starta čempionātā” – atzīst Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Andrejs Maticins.

Četru gadu laikā, tikai pērn Latvijas junioriem izdevās pirmo reizi uzvarēt Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā. Mērķis uzvarēt ir arī šogad. Turēsim īkšķus par savējiem!

Lai pasākuma organizāciju padarītu efektīvāku, pievērstu lielāku uzmanību morāles un audzināšanas jautājumiem, izglītībai, sevis pilnveidošanai un attīstībai, ir radusies ideja dibināt Sergeja Žoltoka piemiņas fondu ar mērķi apvienot organizācijas, hokeja cīņu biedrus, draugus, tuvus cilvēkus, rodot viņos izpratni un atsaucību, turpinot Sergeja iesākto, bet nepabeigto.

Žoltoka piemiņas fonda dibinātāji sadarbībā ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) aicina idejas atbalstītājus visā pasaulē iesaistīties fonda organizēšanā un darbībā, atbalstot vai citādi piedaloties idejas realizēšanā. Tādejādi izrādot cieņu un pateicību Sergejam Žoltokam par viņa īso, bet spilgto dzīvi un iespēto hokejā.

Precīzāka informācija par turnīra dalībniekiem un kalendāru tiks sniegta tuvākajā laikā.


Sergeja Žoltoka hokeja gaitas

(02.12.1972 – 03.11.2004)

Sergejs Žoltoks ir atstājis neizdzēšamas pēdas Latvijas hokejā. Viņš uzauga Imantā. Sergejs bija Imantas, Rīgas un Latvijas patriots. Kā vien bija brīvs pamatdarbā, steidzās palīgā Latvijas izlasei.

Žoltoka audzināšanā liela loma bija vectēvam Andrejam Janovičam, kurš pats bija kaislīgs „Rīgas Dinamo” līdzjutējs. Tieši viņš aizveda savu astoņgadīgo mazdēlu pie trenera Pjotra Hmeļņicka. Astoņu gadu vecumā citi puikas treniņgrupā jau mācēja viens otru apvest, bet Žoltoks pat nemācēja slidot. Tomēr Sergejs jau toreiz no citiem atšķīrās ar savam vecumam neraksturīgu nopietnību, precizitāti un akurātu pieeju, un šādu attieksmi pret hokeju, treniņiem un spēlēm Sergejs saglabāja vienmēr. Turklāt Sergejam piemita spēja pārredzēt laukumu, paredzēt trīs gājienus uz priekšu jeb lasīt spēli.

Četrpadsmit gadu vecumā Sergejs jau bija savas komandas kapteinis un tika uzaicināts uz toreizējās „RASMS” meistarkomandas treniņiem, kur par treneri strādāja Andris Siliņš. Tas bija izaicinājums ne tikai komandas veterāniem, bet arī jaunajam hokejistam. Iespējams, ka tieši šis rūdījums Žoltokam palīdzēja diezgan viegli iespēlēties „Rīgas Dinamo” meistaros, taču pirms tam bija PSRS dažādu vecumu izlases.

Sergejs Žoltoks bija labākais neatkarības laika Latvijas hokeja uzbrucējs un viens no pirmajiem un nedaudzajiem latviešu spēlētājiem Nacionālā Hokeja līgā. 1992.gadā, divdesmit gadu vecumā Sergejs devās uz Ziemeļameriku, kur sāka savu ceļu uz NHL. Sākumā Sergejs nespēja nostiprināties Bostonas "Bruins" sastāvā, tomēr pakāpeniski ar savu milzīgo pašatdevi un darbaspējām kļuva par stabilu NHL spēlētāju – papildinot Otavas "Senators", Monreālas "Canadiens", Minesotas "Wild", Nešvilas "Predators" rindas.

1993. gada 18. novembrī, spēlējot pret „Sanhosē Sharks” Sergejs guva savus pirmos vārtus NHL, kurus tovakar sargāja Artūrs Irbe.

Pavisam NHL regulārajā sezonā aizvadītas 588 spēles, kurās gūti 111 vārti un izdarītas 147 piespēles. Cīņās par Stenlija kausu aizvadītas 45 spēles, nopelnīti 18 (4+14) punkti.

Žoltoks regulāri spēlējis arī Latvijas izlasē. Izlases rindās Žoltoks aizvadījis pavisam 42 spēles, kurās nopelnīti 50 (29+21) punkti. Latvijas hokeja izlases sastāvā viņš piedalījies sešos pasaules čempionātos.

Sergejs nekad neaizmirsa, no kurienes viņš nācis. Allaž atcerējās savu pirmo treneri Hmeļņicki un prata dalīties ar tiem, kam tas nepieciešams. Sergejam vienmēr apkārt centās būt jaunie hokejisti un viņš nevienam neatteica ne autogrāfa, ne padoma sniegšanā. Tāpēc ir loģiski, ka Latvijas Hokeja federācija jau piekto reizi rīko Sergeja Žoltoka piemiņas turnīru U-20 junioru izlasēm.

Sergejs mira 2004. gada 3. novembrī Minskā pēc „Rīga 2000” spēles Baltkrievijas atklātajā hokeja čempionātā. Vai viņš zināja, ka riskē ar savu dzīvību? Iespējams. Taču citādāk dzīvot viņš neprata, jo hokejs bija viņa dzīve.


Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra vēsture

2004. gada 3. novembrī Latviju sasniedza skumja vēsts: spēles laikā mira izcilais Latvijas hokejists Sergejs Žoltoks. Tas bija šoks ne tikai Latvijas hokeja līdzjutējiem, bet arī visai hokeja pasaulei. Sergeju labi pazina un cienīja aiz okeāna, kur viņš NHL komandā „Minesotas Wild\" bija kapteinis.

Sergejs bija Latvijas patriots viņa degsme un azarts vienmēr bija palīdzējis komandai sasniegt labus rezultātus. Viņš dziļi pārdzīvoja katru komandas neveiksmi un bieži vien nepamatoti pārmeta sev kļūdas. Viņš mīlēja hokeju. Hokejs bija viņa dzīve ... kura parāvās hokeja laukumā spēles laikā.

Sergejs Žoltoks ir uzņemts NHL slavas zālē. Viņa vārds uz visiem laikiem ir ierakstīts pasaules hokeja vēsturē.

Dziļā cieņā pret Sergeju, viņa mīlestību pret hokeju un ideju par šīs spēles attīstību Latvijā radās idejas par Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra organizēšanu. 2005.gada septembrī notika pirmais Žoltoka piemiņas turnīrs U-20 izlasēm.

Vēl uz to brīdi pastāvošu Rīgas Sporta pili, turnīra organizatori Latvijas Hokeja federācija un Rīgas Dome, uzaicināja pasākumā piedalīties Latvijas, Baltkrievijas, Dānijas un Polijas jaunos hokejistus. Popularizējot hokeju jaunatnes vidū, notika trīs dienu sacensības, kas vēl joprojām dod labu iespēju sezonas sākumā uzsākt gatavoties pasaules čempionātam.

Četru gadu laikā turnīrs trīs reizes notika Rīgā: 2005. gadā Rīgas Sporta pilī, 2007. un 2008. gadā Volvo sporta centra ledus hallē. Bet 2006. gadā par turnīra vietu bija izvēlēta Liepājas ledus halle. Šogad par pasākuma mājvietu būs Žoltoka vārdā nosauktā Rīgas 55.vidusskola, kurā hokeju mīl tikpat ļoti kā to darīja Sergejs.

Iepriekšējos gados turnīrā piedalījās Latvijas, Polijas, Baltkrievijas, Dānijas un Zviedrijas jaunie talantīgie hokejisti.

Sergeja Žoltoka turnīra uzvarētāji:
2005. gadā Dānijas U-20 izlase;
2006. gadā Baltkrievijas U-20 izlase;
2007. gadā Baltkrievijas U-20 izlase;
2008. gadā Latvijas U-20 izlase.

Latvijas Hokeja federācija un junioru panākumi

Hokeja turnīra uzvaras pamatformula ir saliedēta komanda, labs vārtsargs, vismaz viens uzbrucējs, kurš var gūt vārtus, kā arī veiksme. Ļoti būtisks ir arī komandas sagatavošanās posms, treneru rūpīgais darbs, labu sadzīves apstākļu nodrošināšana un vairāki citi faktori.

Latvijas izlases komandas spēlētāji ir redzamākā mūsu hokeja daļa, kas priecē ar atzīstamiem panākumiem starptautiskajā arēnā, kas nodrošina Latvijai augstu vietu pasaules hokeja reitingā.

Latvijas Hokeja federācija, prezidents Kirovs Lipmans gadu garumā aizrautīgi strādā, lai valsts hokejam būtu nodrošināts viss nepieciešamais visaugstākajā līmenī. Tas savukārt izlasēm vairo iespēju sacensties ar hokeja lielvalstu komandām ar labiem rezultātiem. Nemitīgi tiek domāts arī par hokeja nākotni, jaunās maiņas gatavošanu.

LHF uzdevums ir nodrošināt visu hokeja izlašu līdzdalību starptautiskajās sacensībās, valsts čempionātu organizēšana, Latvijas interešu pārstāvēšana Starptautiskajā hokeja federācijā (IIHF) un ārvalstīs, kā arī kopējā Latvijas hokeja dzīves organizēšana. Tik pat nozīmīgs uzdevums ir sadarbība ar valstiskajām un nevalstiskajām organizācijām, kā arī Latvijas hokeja saimniecības attīstīšana.

Latvijas U-20 hokeja izlase ar katru gadu uzlabo savus sasniegumus. Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrs palīdz izlasei labāk sagatavoties pasaules čempionātam, kurā mūsu jaunieši jau otro gadu piedalīsies elites grupā.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV