Piektdiena, 19.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Vēsma, Fanija;

Arī šogad BK “Ventspils” basketbolistiem lielais fināls iet secen

Gatis Kreceris, 21.04.2007. 09:00 | komentāri (67)

SEB BBL „Final four” otrajā pusfināla spēlē „Arēnā Rīga” sagrāvi mačā pret „Lietuvos Rytas” piedzīvoja BK „Ventspils”, kuri piekāpās lietuviešiem ar 75:99. Ventspilniekiem spēli par 3. vietu būs jāaizvada pret pirmā pusfināla neveiksminieci „Siauliai” vienību.

Maču abas komandas iesāka līdzīgi. Pēc Helmaņa diviem punktiem 2 punktu pārsvars piederēja ventspilniekiem 9:7, taču tad divus „trīnīšus” īsā laikā realizēja Rush un jau + 4 „Rytas”. Kurzemnieki neveiksmīgi cīnījās par atlēkušajām bumbām, kā rezultātā ceturtdaļas izskaņā „Rytas” jau bija sasnieguši 8 punktu pārsvaru. Rezultāts pēc aizvadītām 10 minūtēm bija 24:16.

Otrās ceturtdaļas rezultātu ar „trijnieku” atklāja Helmanis, kas viesa cerības uz pozitīvu mača turpinājumu, taču „Rytas” komandā neapturams bija Batista, kurš burtiski vienatnē apspēlēja ventspilnieku aizsardzību. Jau ceturtdaļas sākumā abas komandas ātri sapelnīja piezīmju normu un spēlētājiem bieži nācās stāties uz soda metienu līnijas. Tuvojoties puslaika beigām lietuvieši demonstrēja vēl pārliecinošāku sniegumu. Pēc pirmā puslaika ventspilnieki atradās iedzinēju lomā ar 11 punktiem, rezultāts bija 38:49.

Trešās ceturtdaļas sākumā ventspilnieki pievilka līdz mīnus 6, 47:53, taču tad sekoja viena aktiera teātris. Īsā laikā 3 „trijniekus” iemeta Tomass Delininkaitis un kurzemniekiem jau mīnus 16, 49:65. Ceturtdaļas beigās ventspilnieku sastāvā veiksmīgākais spēlētājs viennozīmīgi bija Raimonds Gabrāns, pateicoties tieši viņa pūlēm kurzemniekiem izdevās saglabāt 14 punktu starpību. Rezultāts pēc aizvadītām 30 minūtēm bija 72:58.

Ceturtajā ceturtdaļā „Rytas” burtiski nospieda ventspilniekus. Ceturtdaļas vidū lietuviešu pārsvars jau bija sasniedzis „acīti”, 82:61. Līdz ar to mača liktenis bija izšķirts un ventspilnieki jau varēja sākt domāt par mazo finālu. Spēles beigās leiši vēl vairāk palielināja savus apgriezienus, kā rezultātā kurzemnieki piedzīvoja sagrāvi ar 99:75.

BK „Ventspils” – „Lietuvos Rytas” 75:99 (16:24, 22:25, 20:23, 17:27)

Ventspils: R. Gabrāns 15, Love 11, Shannon 9, Vaikulis 9, Timermanis 8, Cipruss 6, Veselovs 5, Helmanis 5, Vairogs 4, Vītols 3

Rytas: Batista 18, Delininkaitis 18, Rush 16, Petravicius 14, Slezas 10, Jomantas 7, Gecevicius 6, Blūms 6, Štelmahers 4