Piektdiena, 19.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Vēsma, Fanija;

Latvijas izlase svin uzvaru

Vita Ļebedeva, 27.08.2009. 18:57

27. augusta pēcpusdienā tika svinīgi atklāts 5. Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrs. LHF prezidents Kirovs Lipmans un Rīgas domes Sporta pārvaldes priekšnieks Kārlis Villerušs sveica hokejistus laukumā un skatītājus tribīnēs, vēlot veiksmi visām četrām šī gada dalībniecēm. Turnīra atklāšanā tika nolasīta arī Sergeja Žoltoka mātes Ženijas Čaginas apsveikuma vēstule.

Noskanot Latvijas himnai, sākās Latvijas – Dānijas spēle. Pirmā perioda 4. minūtē Dānijas komandas spēlētājs Matiass Thinnesens saņēma noraidījumu, ko ātri izmantoja Latvijas komanda. Pirmos vārtus Latvijas labā guva Ēriks Ševčenko no Mārtiņa Jakovļeva piespēles. Dānijas vārtus tobrīd sargāja Lasse Jensens, savukārt Latvijas komandas vārtus treneri uzticēja Reinim Repšim.

Salīdzinājumā ar „Dinamo Juniors” šīs dienas spēli, Latvijas izlasei veiksmīgi izdevās realizēt vairākumu. Spēlējot pret četriem dāņu hokejistiem, 9. minūtē mūsējie guva otros vārtus. Precīzs bija Aleksandra Kerča metiens, kad viņam piespēlēja Ronalds Ķēniņš un Kārlis Kalvītis.

Pēc otrajiem gūtajiem vārtiem Latvijas izlase turpināja uzbrukt un jau 12. minūtē hokeja līdzjutēji gavilēja: trešie vārti, kurus guva Vladimirs Borovkovs no Jura Upīša un Mika Indrašiša piespēles.

Bet jau 14. minūtē Gvido Kauss bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju, līdz ar to Latvijas izlase četras minūtes spēlēja mazākumā, ko dāņi nespēja realizēt.

Pirmais periods noslēdzās ar 3:0 Latvijas U-20 izlases labā. Metienu attiecība 12 pret 10 (Latvija: Dānija).

Otrā perioda 3. minūtē dāņiem nācās divas minūtes spēlēt mazākumā, jo par spēli ar augsti paceltu nūju uz divām minūtēm noraidīja Niklasu Carlsenu. Tomēr Dānijas izlasei izdevās nosargāt savus vārtus.

Uztraukums un Latvijas komandas psiholoģiskais pārsvars lika manīt. Dānijas izlase 8. minūtē guva kārtējo noraidījumu, ko veiksmīgi prata izmantot mūsu komanda, gūstot ceturtos vārtus šajā spēlē. Piespēlējot Gunāram Skvorcovam un komandas kapteinim Raimondam Vilkoitam, Alberts Iļiško pārspēja dāņu vārtsargu.

Tomēr jau otrā perioda 10. minūtē situācija laukumā pamainījās. Latvijas komanda saņēma vairākus noraidījumus un Dānijas hokejisti guva pirmos vārtus. Niklas Karlsens precīzi raidīja ripu, saņemot piespēli no Marka Mieritza un Jespera Jensena.

Otrā perioda beigās abu komandu spēle palika lēnāka. Rezultāts vairs nemainījās. Ņemot vērā metienu attiecību, jāsecina, ka šajā periodā dāņi bija rezultatīvāki, jo no trijiem izdarītajiem metieniem tika gūti vieni vārti. Savukārt Latvijas izlase pa vārtiem meta deviņas reizes, bet tikai viens metiens bija precīzs.

Trešā perioda 3. minūtē Dānijas komandas aizsargu Jespers Jensenu uz divām minūtēm noraidīja par pretinieka grūšanu. Uzreiz pastiprinājās mūsējo uzbrukums, tomēr vārtus vairākumā neizdevās gūt.

8. minūtē līdzīga iespēja bija dāņiem, jo par sitienu ar elkoni noraidīja uzbrucēju Vladimiru Borovkovu. Bet rezultāts palika nemainīgs. Dažas minūtes vēlāk sekoja nākamais Latvijas izlases noraidījums, tomēr mūsēji labi nospēlēja aizsardzībā, vārti palika neskarti.

Piecas minūtes līdz spēles beigām dāņu uzbrucējs Sorens Petersens, saņemot Andreasa Feddersena un Rasmusa Sondergarda piespēli, samazināja rezultātu 2:4.

Spēles pēdējās divās minūtes Dānijas izlase noņēma vārtsargu. Tomēr gūt vārtus dāņiem vairs neizdevās. Metienu attiecība trešajā periodā 10 pret 5 (Latvija: Dānija).

Latvijas U-20 izlase svinēja uzvaru ar 4:2 (3:0; 1:1; 0:1)! Par spēles labāko spēlētāju Latvijas komandā atzina Albertu Iļiško, bet Dānijas izlasē Rasmusu Damgardu. Hokejisti saņēma balvas no LHF sponsora „Sports Lukss”, kuras pasniedza Sergeja Žoltoka piemiņas fonda līdzdibinātājs, LHF izpilddirektors Ēvalds Grabovskis.

Rīt, 28. augustā, turnīra otrajā dienā plkst. 12:45 ar spēkiem mērosies Dānijas un Baltkrievijas U-20 izlases. Savukārt mūsu valsts komandu spēle sāksies plkst. 16:30. Visi hokeja līdzjutēji ir laipni aicināti! Ieeja uz spēlēm ir bez maksas.

Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Andrejs Maticins, treneris Ēriks Miļuns. Sastāvs: Vārtsargi: 1 Reinis Repšs, 30 Dainis Vasiļjevs.
1. maiņa: 29 Ralfs Freibergs, 3 Alberts Iļiško (A), 11 Raimonds Vilkoits (C ), 16 Artūrs Mickevičs, 13 Gunārs Skvorcovs (A)
2. maiņa: 8 Mārtiņš Jakovļevs, 20 Ēriks Ševčenko, 14 Juris Upītis, 28 Vladimirs Borovkovs, 24 Māris Bičevskis.
3. maiņa: 4 Gvido Kauss, 6 Jānis Šmits, 22 Miks Indrašis, 15 Edgars Bebris, 19 Elvijs Biezais.
4. maiņa: 5 Kārlis Kalvītis, 27 Mārtiņš Ozoliņš, 25 Arnis Kūsiņš, 26 Ronalds Ķēniņš, 21 Aleksandrs Kerčs.

Dānijas U-20 izlases galvenais treneris O. Ellers, treneris E. Andersens .

Sastāvs: Vārtsargi: 1 Martins Dreslers, 30 Lasse Jensen

Aizsargi: 2 Rasmus Damgards, 3 Kristofers Petersens, 4 Rasmus Sondergards, 5 Markus Lauridsens, 6 Rasmus Nielsens (C ), 8 Anders Overmarks, 14 Jespers Jensens.

Uzbrucēji: 9 Anders Feddersens, 10 Kristians Nordentofts, 11 Andreas Kristensens, 12 Sorens Kristiansens, 15 Anders Poulsens, 16 Mads Riis, 17 Jonas Vejbijs, 18 Marks Mierits (A), 20 Niklas Karlsens, 21 Stefans Nielsens, 22 Matiass Thinnesens (A), 13 Sorens Petersens, 24 Mortens Smedegards.