Trešdiena, 24.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis;

Bronza SEB BBL BK „Ventspils” komandai

Gatis Kreceris, 22.04.2007. 09:30

SEB BBL „Final four”, spēlē par trešo vietu uzvaru pār „Šiauliai” vienību ar 94:88 svinēja BK „Ventspils” basketbolisti. Uzvarētāju labā rezultatīvākais spēlētājs bija Uvis Helmanis, kurš guva 19 punktus.

Spēles pirmos 2 punktus guva Cipruss, taču nākamos 8 iemeta Šiauliai basketbolisti. Līdz ceturtdaļas vidum ventspilnieki atspēlējās un pievilka līdz minimumam 12:13. Turpinājumā spēle ritēja līdzīgi, nevienai no komandām ievērojamu pārsvaru iekrāt neizdevās. Redzamākie spēlētāji laukumā pirmajā desmitminutē bija Vaikulis un Pakamanis, kuri attiecīgi guva 8 un 13 punktus. Jāatzīmē arī kurzemnieku veiksme no tālās distances, tika realizēti 6 „trijnieki”. Rezultāts pēc pirmās ceturtdaļas bija 27:24 Šiauliai labā.

Otrajā ceturtdaļā jau labāk darbojās ventspilnieki. Kurzemnieku rindās veiksmīgi spēlēja Helmanis, Vītols un Cipruss. Tieši pēc Ciprusa 2+1 ventspilnieki panāca 10 punktu pārsvaru 49:39, kas līdz šim bija lielākā starpība rezultātā. Puslaika izskaņā Šiauliai 3 punktus atspēlēja un rezultāts pēc aizvadītām 20 minūtēm bija 53:46.

Otrā puslaika pirmajā pusē aizritēja līdzīga spēkošanās, rezultāts turējās 3-4 punktu attālumā, vadībā atradās kurzemnieki. Turpinājumā jau nedaudz veiksmīgāk spēlēja Šiauliai basketbolisti, kuri ne tikai izlīdzināja spēles rezultātu, bet arī izvirzījās vadībā un trešo ceturtdaļu noslēdza ar 4 punktu pārsvaru, 69:65.

Ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē abas komandas daudz uzbruka no tālās distances. Līdz ceturtdaļas vidum ventspilnieki realizēja četrus, savukārt Šiauliai 2 „trijniekus”, tieši pēc Uveļa 3 punktiem kurzemnieki panāca neizšķirtu 81:81. Kad bija atlikušas 3 minūtes līdz desmitdaļas beigām kurzemnieki atradās vadībā ar 7 punktiem 88:81, tādejādi sperot soli tuvāk bronzas godalgām. Mača pašā izskaņā sāka steigties Šiauliai vienība, bet laiks strādāja ventspilnieku labā. Sākoties spēles pēdējai minūtei bija skaidrs, ka mazā fināla uzvarētājs šogad būs BK „Ventspils”. Spēles beigu rezultāts 94:88.

BK "Ventspils" - "Šiauliai" 94:88 (24:27; 29:19; 12:23; 29:19)

Ventspils: Helmanis 19, Šenons 16, Lavs 14, Vaikulis 12, Cipruss 9, Veselovs 9, Vītols 8, Gabrāns 5, Timmermanis 2.

Šiauliai: Ruikis 24, Pakamanis 21, Klimavicius 10, Kieza 9, Masiulis 9, Vaiciunas 7, Prekevicius 6, Cepulis 2