Ceturtdiena, 28.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Ginta, Gunda, Gunta;

Viļņas "Lietuvos Rytas" izcīna atkārtotu SEB BBL čempionu titulu

Gatis Kreceris, 22.04.2007. 10:00 | komentāri (5)

Uzvaru SEB BBL „Final four” finālā pār titulēto Kauņas "Žalgiris" ar 81:77 izcīnīja Jāņa Blūma un Roberta Štelmahera pārstāvētā Viļņas "Lietuvos Rytas". Uzvarētāju labā 22 punktus guva Rush, savukārt Štelmahers guva 10, bet Blūms 5 punktus.

Fināls iesākās mazrezultatīvi, pirmos 5 punktus guva Žalgiris spēlētāji, taču nākamos 9 Rytas. Turpinājumā ļoti veiksmīgi spēle izvērtās Rytas komandai, kura pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 9 punktiem. Žalgirim katastrofāli neveicās ar metieniem, bumba grozā nekrita pat no ļoti izdevīgām pozīcijām. Lielāko pārsvaru Viļņas komanda ieguva tieši tad kad laukumā atradās abi latvieši Jānis Blūms un Roberts Štelmahers. Rezultāts pēc aizvadītām 10 minūtēm bija 16:7.

Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē spēle ritēja līdzīgi. Ceturtdaļas vidū joprojām vadībā ar 7 punktiem atradās Rytas, taču tad īsā laikā pēc kārtas Viļņas komanda realizēja trīs „trijniekus” un atradās vadībā jau ar 17 punktiem. Tieši ar šādu pārsvaru arī noslēdzās pirmais puslaiks 41:24. Punktu pirmajām 20 minūtēm pielika mūsu Roberts Štelmahers.

Trešajā ceturtdaļā Rytas turpināja pirmajā puslaikā iesākto un vēl vairāk palielināja savu pārsvaru. Pēc Rush 2 punktiem tas jau sasniedza 22 punktus 59:37. Ceturtdaļas otrajā pusē „zaļās armijas” spēlētāji nospēlēja saturīgāk un pievilka līdz – 14. Rezultāts pēc trešās ceturtdaļas bija 64:50.

Ceturtajā ceturtdaļā laukumā un ārpus tā emocijas netrūka. Jau ar pašu sākumu Žalgiris spēlētāji pakāpeniski rezultāta starpību samazināja, taču ne tik daudz, lai rastos šaubas par uzvarētāju spēlē. Mača beigās Žalgiris tīši pārkāpa noteikumus, tādejādi novilcinot laiku un cerot uz veiksmi metienos, bet Rytas nedomāja stāvēt uz vietas un droši gāja pretī uzvarai BBL. Punktu sezonai ar precīzu soda metienu pielika Jomantas. Spēles beigu rezultāts 81:77.

"Lietuvos Rytas" - "Žalgiris" 81:77 (16:7; 25:17; 23:26; 17:27)

Rytas: Rush 22, Delininkaitis 11, Štelmahers 10, Petravicius 9, Batista 8, Blūms 5, Nielsen 5, Slezas 5, Jomantas 4, Koljevic 2.

Žalgiris: Popovic 19, Jankunas 15, Woods 14, Machado 10, Maciulis 7, Collins 5, Mottola 4, Beard 3.